Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megváltoztatott születési név...

Megváltoztatott születési név után melyik nevem írjam a születési névhez?

Figyelt kérdés
A hivatalos űrlapokon, mindenhol ki van hagyva a hely, hogy név: Születési név: Értelem szerűen azt gondolnám, hogy a születésihez kell az előző és a sima névhez az amire megváltoztattam. Ez így van? Csak mert az új anyakönyvi kivonatban az áll a születési névnél amire megváltoztattam, így az előző nevem mintha teljesen el lenne felejtve (mondjuk nem bánom). Innen tehát az előzőt és a jelenlegit is fel kell tüntetnem az ügyitézéseknél?

2020. febr. 17. 22:10
 1/5 V. Hélix ***** válasza:
14%

A névhez a vezetékneved írd a születési névhez a keresztneved

Pl: név:Szabó

születési név:Anna

2020. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első hülyeséget ír... Mivel a születési név változott ezért a mostanit írd születési névnek... Régen nem volt ilyen opció h születési nevet változtatni, ezért a nyomtatványok.még.mindig igy készülnek el. De a te születési neved már a mostani neved
2020. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 V. Hélix ***** válasza:
Én is úgy értettem, hogy a mostani ketesztnevét írja
2020. febr. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor a születési nevet csak a házasság miatt megváltozott nevűek miatt írják, és az egyénileg indítványozott névváltoztatóknak ugyanaz az új név kell már oda is? Kell oda egyáltalán írni valamit? Eddig a régi nevemmel mindenhol úgy csináltam, hogy a névhez odaírtam a nevem, a születési nevet meg üresen hagytam.
2020. febr. 18. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal megváltoztatott névnél a születésit el is felejtheted, mert kaptak új anyakönyvi kivonatot, nem?

Szóval, olyan, mint ha a megváltoztatott neveden születtél volna.

2020. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!