Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségeim az életbe...

Mik a lehetőségeim az életbe ilyen gyenge képességek mellett ha még a tanulás sem megy?

Figyelt kérdés

Kezdem ott hogy már gyerekkoromba diszlexiát, diszkalkuliát, diszgráfiát diagnosztizáltak nálam, +szótalálási nehézséget. Nagyon nehezemre esik a beszéd alig tudok mondatokban beszélni. Nem ment a tanulás soha sem. Sajnos nincs érettségim, ugyanis a szakközép iskolát otthagytam 11. Osztály után. Egyszer felnőtt fejjel próbálkoztam, esti suliba iratkoztam, ami felkészít az érettségire, de ott is jöttek a gondok hiába próbáltam tanulni, nem ment, nem ragadt meg semmi, minden tárgybol szinte 1est kaptam, teljesen kétségbe voltam esve, ezért otthagytam a sulit. Mi értelme így az életnek ha nem tudok fejlődni, tanulni? Gondolkoztam már az öngyilkosságon is, de nem merem megtenni.

Másik problémám az hogy emiatt kialakult nagyfokú önbizalomhiány és szocfóbia. Nem szeretek emberek között lenni, nem tudom az ügyeimet egyedül intézni, se telefonálni sem igazán szeretek /merek. Ezen lehet valahogy változtatni hogy több önbizalmam legyen, valahogy önfejlesztéssel? (Én az NLPre gondoltam, ha lesz pénzem elmegyek majd egy nlp kurzusra.)


Eddig 3-4 évet dolgoztam biztonsági őrként ruházati üzletekben 11 órákat végigáltam, szerettem, viszont lett egy pszichés betegségem tőle, ami miatt ott kellett hagynom. Ez volt 2017-ben, azóta jóformán nincs munkám, beadtam helyekre a jelentkezésemet de sehova nem vettek fel. Unom már az itthonlétet elegem van már belőle, szeretnék már végre pénzt keresni. Arra is gondoltam már hogy leszázalékoltatnám magam és védett munkahelyre mennék, mivel volt ez a pszichés betegségem.. , ez mennyire lenne lehetséges? Mert már tényleg nemtudom mihez kezdjek magammal. Mit kellene tennem? Ha a tanulás nem megy mi az amit csinálhatnék?


2020. febr. 23. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén meglepően jó a helyesírásod a fent említett problémák ellenére. Biztos hogy az érettségi veszett ügy? Nekem volt olyan évfolyam társam, aki egy mondatot alig tudott helyesen leírni és még őt is átengedték egy kegyelem jeggyel.


Egyébként, ha érettségi nem is jöhet szóba rengeteg más szakma van amit viszont érdemes lehet elvégezni. Az ehhez kapcsolódó szorongást egy szakember segíthet feloldani.


Én a helyedben elmennék valami képzésre. Most nagyon sok van, munkaügyibe érdemes érdeklődni. Egy jó részük olyan, hogy amellett hogy maga a képzés ingyenes még fizetnek is, ha rendszeresen bejársz az órákra és sikeresen el is végzed. Ismerősöm havi 48-62 ezret kapott támogatásként az óraszámtól függően. Nem sok, de a semminél több.


Amúgy telefonálni, ügyeket intézni sokáig én se szerettem, de egyéni vállalkozó lettem és szimplán rákényszerültem. A napi 15-20 telefon hívás stb. mellett hidd el egy hét alatt már rutinná válik. Épp úgy, mint bármelyik másik munka.


Ha simán nem akarsz tömegben emberek között dolgozni, akkor keress olyan állást ami megfelel az igényeidnek. Éjszakai takarító, portás például hotelben.

2020. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az ami a fejedben van legalább annyira korlátoz mint a valós bajaid. Szerintem próbálj ki alternatív tanulási módszereket.

Egy szakma kéne neked amit mesterfokontudnál űzni és kétkezi munka. Vedd számba hogy mi az amiben jó vagy. Bármi is az. Akár csak egy mozdulat. Abba az irányba mozdulj el.


Amúgy összeszedetten leírtad a dolgokat minimális helyesírási hibával. Sokkal hülyébbeknek is van munkájuk akik fele ennyire nem bírnak értelmesen fogalmazni és írni, úgyhogy nem a képességeiddel lehet a gond.

Kezdj el vállalni dolgokat otthon. Bármilyen feladatot. Akár egy csapjavítás, akár egy ablak üvegezés. Nézz utána a neten kérdezz fórumokon majd csináld meg. Az önbizalmat fog adni.

2020. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!