Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe került a 80-as...

Mennyibe került a 80-as évekbe a Rotring márkájú ceruza és golyóstoll?

Figyelt kérdés
2020. febr. 23. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Évekbe? Nem inkább években?

A 80-as évek elején kb. 3600 forint volt a fizetésem, a végén ugyanabban a munkakörben és cégnél kb. 17 000 forint.

Az akkor fizetésemből kb. ugyanannyi tudtam volna venni, mint most.

Már, ha egyáltalán volt az ÁPISZ boltokban.

Ritkaság volt.

2020. febr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy falun ritkaság volt, de a fővárosban amikor általános iskolába jártam (80-88 talán?), azért nem borultunk hasra senki előtt, akinek rotringja volt.

Mondjuk emlékeim szerint nem is érdekelt senkit. Ceruza, ceruza. Mindegy, hogy rotring vagy pevdi.

2020. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, pesti, immár 63 éve. Nem volt mindennapos. Volt töltőceruza, és Rotringnak látszó tárgy.
2020. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A rotring hazánkban fajtanévvé vált, függetlenül a gyartótól. Mint pl. a zsiletpenge, pilzeni stb.

Ez lehet, higy szerinted a Rotring nagy arányban jelen volt.

Emlékeim a Pax toll is hasonló volt. Amelyikben nem a megszokott betét volt, azt mind pakszként emlegettük.

A kérdés lényegét igazán nem érinti, minden termékre azt lehet mondani, a tíz év alatt jelentős volt a változás.

2020. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

"Ez lehet, higy szerinted a Rotring nagy arányban jelen volt."

Pontosan emlékszem a rotringokra, a hullámos részre, ahol az ember fogja (van ennek valami hivatalos elnevezése?), a vékony lemezből húzott kupakra a végén, ami a radírt fedte (amiben egy tüske volt alulról, amivel a beletört/szorult belet ki lehetett piszkálni) és az első foggal történő lehúzás után behorpadt. Nekem piros volt, még barnára és fehérre emlékszem (biztos volt más színben is).

Nem tudok, nem is akarok arányokról vitatkozni, hülyeség is lenne - de az én iskolámban egészen biztosan nem volt ritkaság. A Parker toll, az az volt - csak az egyik tanárunknak volt, a többi a Pax utánzat volt. De Rotring ceruza az messze nem volt akkora vasziszdasz.

2020. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!