Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel indokolható az azonnali...

Mivel indokolható az azonnali hatályu felmondás?

Figyelt kérdés
A főnököm nagyon csúnyán megalázott a kollégáim és a vásárlók füle hallatára.Ez az incidens volt a csepp a pohárba.Mivel már régota megy ez a dolog úgy döntöttem ott hagyom a fenébe az egész boltot.Lenne már másik helyem.Azonnali hatályu felmondást nyujtanék be amit azzal indokolnék hogy becsületsértés .Mivel így nem kell letölteni plussz 30 nap felmondási időt.Másrészt arra lennék kíváncsi hogy ezzel indokolhatom e.Utána néztem és a 2020 munka törvény könyve azt irja hogy ha a munkavállalónak lehetetlené teszi a munkavégzést a munkáltató akkor ezzel is érvelhetek.

2020. márc. 2. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem.megy be dolgpzni akkor ok mondanak fel. Lehet meg vegkielegitest is kapsz
2020. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is vagyok hajlandó bemenni dolgozni.A nagy főnök megfenyegetet hogy akkor a cég fog felmondani nekem de az mennyi idő?
2020. márc. 2. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem teszel eleget a munkavégzési kötelezettségednek és nem tudod magad kimenteni (beteg lettél), akkor azonnali hatállyal felmondhat a munkáltató.


A "becsületsértés" ilyen esetben a részedről könnyű súlyú indok. :)

A munkavállalónak lehetetlenné teszi a munkavégzést például akkor a cég, ha nem engedi be a munkavégzés helyére, elveszi a kulcsot, nem adja oda egy sofőrnek a gépjármű forgalmi engedélyét, hogy el tudjon indulni stb.


Egy azonnali hatályú felmondásnál az indok nagyon döntő!

Valósnak és legfőbbképpen OKSZERŰNEK kell lennie. Pontosan le kell írni, hogy milyen esemény alapján döntöttél az azonnali hatályú felmondás mellett. Ki, mikor, mit mondott, mit reagáltál rá, Ő mit reagált, mivel fenyegettétek egymást, ez hol történt, volt-e fültanú, szemtanú stb.


Például: Munkáltatóm több esetben megalázott a vásárlók előtt. Legutóbb 2020. március 02-án a délutáni órákban a Haraszti uti ABC pénztárában végeztem a munkám, amikor kb. 4-5 sorban álló vásárló előtt szó szerint lekurv.zott, és olyan hangnemben beszélt velem, ami önmagában is megalázó. Többszöri felszólaltam az ilyen jellegű esetek ellen, magatartásán azóta sem változtatott, ezért az azonnali hatályú felmondás mellett döntöttem. Az esetnek Kis Béla, valamint Halmai Gizella kollégám is szemtanúja volt.


Stb. :)

2020. márc. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget nagyon hasznos volt . :)
2020. márc. 3. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!