Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dél-Koreába hogyan lehet orvos?

Jsjsjssjsjsj kérdése:

Dél-Koreába hogyan lehet orvos?

Figyelt kérdés
Sziasztok Dél-Koreában szeretnék orvos lenni (sebész) és addig megvan hogy nagyon jól kell tudjam a nyelvet de hogyan tovább ott menjek egyetemre? ha igen melyikbe?

2020. márc. 2. 21:45
 1/5 A kérdező kommentje:
hogyan lehetek* elnézést rosszul írtam
2020. márc. 2. 21:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik hogy szeretnél külföldön tanulni és informálódsz.


Szóval: Biológia+kémia+fizika emelt szintű tudása, Koreai nyelv felsőfokú ismerete szükséges a felvételihez. Illetve amiket az Egyetem honlapja kiír. A Seoul National University College of Medicine-t javaslom, mert jó egyetem. Nem jártam oda. De tudom hogy jó.


Ha a helyi nyelvi képzést választod(Koreai), az ingyenes. Ha az angol nyelvű képzésre mész, akkor fizetned kell a félévekért.


A facebook-on a 헝가리어 한국어 그룹 :) Magyar-Koreai csoport :) -ot ajánlom, tudsz ott informálódni anyanyelvűekkel és Magyarokkal. Hátha van onnan Külföldi orvostanhallgató.


Amit tudok ajánlani, hogy az allopátiás orvosláson kívül nézz utána a Hagyományos Koreai orvoslásnak is-mert dinamikusan fejlődő tudományága az orvostudománynak és sok kutatása van általános orvosvégzettségű szakemberekkel. És a hagyományos kínai orvosokkal is... pl: Dongguk University .


A hat év általános orvosi képzés után lehet Koreai vagy külföldi képzési helyre rezidensi állást megpályázni, de az bentlakással is járhat a kórház területén belül.

Magyarországon a sebész szakképzése 6 év az egyetem után-külföldön több is lehet! Vagyis 6+6=12 év.


Bármi kérdésed van, nyugodtan írj rám, lehet kollégák leszünk ;)!


Egy leendő (túlkoros) orvosnak készülő

2020. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2020. márc. 3. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Végre valaki aki rendes választ írt.

Ment a zöld kéz bravó több ilyen kellen gyakorira.🤗

Lenyügözö!

2020. jún. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tulkoros?
2020. jún. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!