Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a diplomás és...

Mi a különbség a diplomás és az okleveles szakember között?

Figyelt kérdés
Pl.ha tanár vagy, a képzés leírásnál oda van írva, hogy ami a diplomádba kerül: okleveles xy tanár. Ugyanígy ha pszichológus vagy. (Mindkettő egyetemi.) Mikor nem írhatod ki, hogy okleveles vajon. Arra gondolok, ha megvan a diploma,de nincs nyelvvizsga.

2020. márc. 7. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Annyit tudok, hogy pl. az ápolónőknél, az okleveles ápoló az középfokú végzettséget jelöl, a diplomás pedig felsőfokút, aki eü. főiskolát végzett.

((Én okleveles vagyok. Van végzettségem, csak középfokú.))

2020. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A képesítés, és a tanulással töltött évek száma.

Egy diploma megszerzése, és a későbbiekben a megvédése (ott nem elég csak egyszer jól felkészülni) nagyobb tudást igényel mint egy oklevél megszerzése.

Ezzel nem az okleveleseket akarom bántani, vagy minősíteni, csak próbálok teljes képet adni a kérdezőnek.

2020. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De okleveles tanárként egyetemet végeztem. Ezért nem igen értem. Mikor lennék diplomás tanár?
2020. márc. 8. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!