Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik vallásban kopasztják...

Melyik vallásban kopasztják meg a nőket egy bizonyos kortól? Miért?

Figyelt kérdés
Melyik vallásban van ez? És miért? A férj nem bánja ezt?

2020. márc. 7. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem bizonyos kortól függ, a házas zsidó nők szokták leborotválni a hajukat.
2020. márc. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De van egy vallás ahol a nőkről minden szőrt eltávolítanak (haj, szemöldök). Azt keresem
2020. márc. 8. 08:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyen vallásról. A hindu nőknél van olyan, hogy áldozatként felajánlják és leborotválják a hajukat, kortól függetlenül. (Amire egy rohadt nagy üzlet is ráépült aztán, világszerte értékesítik az így levágott hajat póthajként.) Vagy pedig Afrikában a maszáj törzsnél a borotvált fej a női szépségideál része.
2020. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Afrikában van ahol leborotválják (de személy szerint nekem az nem annyira szembeötlő és meghökkentő, mintha egy fehér nő/lány csinálná), a nagy meleg miatt, a higénia miatt, a különféle élősködők miatt, meghát gondolom az idők során a vallásukba és a kultúrájukba is beleépült.


A buddhizmusban egyaránt nők és férfiak is leborotválják a hajukat és szakállukat/bajszukat és néha még a szemöldöküket is a szerzetesek, de nekik szigorúan meg van szabva, hogy hogy öltözködhetnek minden egyéb is, nem csak a teljesen szőrtelen fej (kivéve persze a szempilla és néha a szemöldök). Azért csinálják, mert jelképesen szakítani akarnak a múltal, szeretnék megtisztítani magukat, mert szerintük negatív kódokat is elraktározhat, illetve vallási szokás is. A taoizmusnál és sintoizmusnál tudtommal nincs ilyen.


A hindu vallásnál egy kész, majdnem egy napos ceremónia van (ha jól tudom) a beavatásnál (hasonló mint nálunk a keresztelés). Ennek a része a fej teljes leborotválása, kivéve a szempilla és a szemöldök. De nincs semmi akadája, hogy kinövesszék és nem is csak ekkor tehetik, hanem akármikor, amikor lelkileg úgy érzik. Ez egy fajta áldozat bemutatása, mint a zsidóknál a körülmetélés, csak ott nyilván csak egyszer lehet. xDD Egy kész ipar épült rá és általában eladják póthajnak/parókának.


A zsidó vallásban NEM kötelező, sőt nem is említik sehol, de férjes nők leborotválhatják, ha nem szeretnék elfedni a hajukat, mivel az a szépségük jele szerintük.


A többi vallásnál nem hallottam róla.

2020. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előző vagyok. A hinduknál ez férfiaknál és nőknél egyaránt így van.
2020. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!