Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az intelligencia (iq ) tesztek...

Brinkbrunk kérdése:

Az intelligencia (iq ) tesztekben a retardalt fokozat mennyitol van hanyas intelligencia szinttől!?

Figyelt kérdés

mettol meddig! ?

csakmerthogy énnekem még hosszú évekkel ezelőtt az egyik pszichológus szakember 80 -asat mért fel.



#hányados #IQ.intelligencia
2020. márc. 13. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

retardált fokozat :)))

A 80-as IQ elég alacsony.

Az enyhén retardált 80-tól lefelé van.

Igazából pont a 80 a választóvonal, ahol már a hétköznapi feladatok nehézséget okozhatnak. Pl egy nyomtatvány kitöltése, vagy egy buszmenetrend értelmezése, új dolgok tanulása.

A Retadrált 70 alatt kezdődik, ők már valamiféle felügyeletet igényelnek, teljesen önállóan nem tudnak boldogulni.

2020. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hány éves korban. Van olyan iskolás életkor, amikor a 80 jónak mondható.
2020. márc. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez olyan sacc per kb.2012-2013 környékén lehetett. vagyis olyan 22-23eves korom körül lehetett én szerintem még nem voltam 24 éves vagyis ez a húszas éveim elején huszonéves életkor elején.
2020. márc. 13. 19:02
 4/5 anonim válasza:

Nem tudom a fokozatot, de nekem egyik gyerekemnél csináltak 7 éves korában a nevelési tanácsadóban intellektus mérést.

Azt mondták ez a szám kb állandó egy életen át, tehát aki 7 évesen 100-as érték, az nagy korában is annyi lesz kb.

2020. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jólvan akkor meg köszönöm szépen a válaszukat kérdésemre.

Mindenjot kívánok önöknek is viszlat.

2020. ápr. 26. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!