Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Oregánó+WD40 mit jelent ez?

Oregánó+WD40 mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Egy mémen láttam. Valaki elmagyarázná? Ott volt, hogy drogmentes országok (mint irónia) és ott volt magyarország ahol egy kép volt a WD40-ről , egy plussz jel és egy csomag oregánó.

2020. márc. 14. 19:09
 1/5 A kérdező kommentje:
A kategóriát félrenyomtam.. semmi köze nincs hozzá..
2020. márc. 14. 19:10
 2/5 Zoli2004 válasza:
100%
Bió bió bió
2020. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak rá kell fújni? Tényleg be lehet tőle állni?
2020. márc. 14. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:

A WD40-től ha megiszod akkor nem beállsz hanem a kórházba kerülsz, mintha hígítót vagy benzint innál. A szipusok sem megisszák a hígítót, de szerintem ez se tedd a legbrutálisabb agyleépítő a szipu. Mondjuk ha a szagából indulok ki akkor az íze is fertelmes lehet :)

Nem láttam a képet, de szerintem valami szóvicc-szórejtvény szerűség lehet.

2020. márc. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy van hogy van mindig az adott hatóanyag (szintetikus kannabinoid) egy fehér por. Ettől lehet beállni, mivel ez lényegében egy dizájner drog. Ezt rendelik meg külföldről (pl. Kínából).

Ez a por, kristály szerű anyag már önmagában is elszívható, viszont ugye nagyon erős, potens cucc - szóval hígítani kell..

A bio fű/herbál úgy készül hogy ezt a port viszik fel egy valamilyen növényre - alapesetben orvosi ziliz (de legyen most oregánó).

Most akik elég profibbak azok szereznek valami tiszta oldószert (pl acetont) amiben feloldják ezt a port, és egyszerűen ráspriccelik ilyen spray formájában a növényre.

A növénybe beszívódik a hatóanyag ~ az aceton kipárolog ~ és így a növénybe kerül a cucc mindenféle szennyeződés nélkül.

Csakhogy akik nem ilyen profin nyomják (pl. a telepen a bizonyos Rómaiak) mondjuk nem tudnak (vagy nehezebben tudnának) acetont szerezni, és használnak más anyagot (pl. WD40) de még az is a jobb helyzet - hiszen a wd40 nagy része is kipárolog..

De az a helyzet hogy sokan bármit használnak ami épp a kezük ügyébe kerül (ragasztót, patkánymérget stb).

Szóval ilyen bármilyen arcszesszel, kölnivel, mérgező anyagokkal oldják fel a cuccot, és aztán utána sok esetben ettől lesznek rosszul a kuncsaftok, meg attól hogy nem egyenletesen szívódik a növénybe a hatóanyag - és pl helyenként sokszor erősebb lesz.


A kérdésre a lényeg ~ hogy a kormány 2020-ra "drogmentes Magyarországot" címmel kampányolt.

Ez persze nem jött el, de a herbál, biofű világát azért sok helyen sikerült visszaszorítani. Ez főleg a generikus szabályozás miatt van, illetve hogy akiket elkapnak új pszichoaktív szerrel - azok is komolyabb büntetésekkel számolhatnak.

Csakhogy egyáltalán nem lett drogmenetes magyarország, csak az egész jelenség átment egy másik területre.

Mivel újabban a sima füvekre fújnak rá ilyen RC-ket mert ezek már olyan gyengék hogy bio-fű, herbálnak nem nagyon venné meg senki - de a sima fű (igazi THC) hatását jelentősen megdobják - és nem igazán lehet észrevenni.

A lényeg hogy még mindig is jelen van a bio is, a wd40-es oregánós herbál füvek is.., de már elmúlt 2020 amire azt mondták hogy teljesen bio mentes övezet lesz Mo. 😃

2020. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!