Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Múlt évben dolgoztam 1,5...

Múlt évben dolgoztam 1,5 hónapot de kirúgtak. Hamarosan adóbevallást kell készíteni. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Első munkahely volt, direkt b*szakodtak velem (nem lényeg). Mit kell nekem beszereznem hozzá, vagy egyáltalán mit kell nekem tennem ezzel kapcsolatban? Teljesen új az egész, életemben nem csináltam még ilyet. Tudnátok nekem segíteni?

2020. márc. 15. 16:11
 1/2 belapus ***** válasza:
83%

A NAV mindenkinek megcsinálja - föltéve, hogy megkapott a volt munkáltatódtól minden adatot, ahogy a törvény előírja -, és ha van ügyfélkapus hozzáférésed, te is ellenőrizheted.

Ha nincs,...

"Ha Önnek még nincs ügyfélkapuja, az adóbevallási tervezet postázását 2020. március 16-áig kérheti.


Igényét adóazonosító jelének és születési dátumának megadásával az alábbi módokon jelezheti:


SMS-ben a 06-30/344-4304 telefonszámon a következő formában: SZJAszóközadóazonosítójelszóközééééhhnn, (például: SZJA 8901234567 19600319)

a NAV honapjáról letölthető „Kérelem az adóbevallási tervezet papír alapon történő átvételéhez” elnevezésű formanyomtatványon, melyet itt ( kattintható link ) érhet el,

kötetlen formátumú levélben (megadva adóazonosító jelét és születési dátumát),

a NAV telefonos tájékoztató rendszerein keresztül (NAV Infóvonal: 1819 és ÜCC: 80-20 21 22) vagy

a NAV ügyfélszolgálatán személyesen.

2020. március 16. után igényét már csak személyesen a NAV ügyfélszolgálatain nyújthatja be. Kérelme alapján adóbevallási tervezetét 2020. április 30-áig kapja meg postán."


[link]

2020. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hol tudom pontosan megnézni hogy küldtek-e be valamit? Van ügyfélkapum, de nem találom
2020. márc. 16. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!