Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Légzésvédő maszk tisztása/fert...

Légzésvédő maszk tisztása/fertőtlenítése hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szerintem nem csak engem érdekelne ez a téma.

Ugyebár ezek a termékek most beszerezhetetlenek.

Szerencsére nekem volt itthon 2 darab FFP2 maszkom, kincsként őrzöm őket. Tudom, nem épp a legjobb vírusok ellen, de a nagy semminél azért csak több...

Konkrétan ilyenről van szó: [link]


Kérdésem, hogy 2 használat között hogyan kéne őket hatékonyan fertőtleníteni?



2020. márc. 18. 19:43
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
72%

Az aktív szénen megtapad minden, ezért át kell mosni először. Remélhetőleg nem papírból van, ez nézd meg előtte. Ha nem vállalható a mosás, akkor inkább ne, kérdés még a szén hogyan van benne.


Amit lehetne utána az alkoholos áztatás és szárítás. Kérdés persze milyen módon van benne a szén mert lehet préselt és akkor még ki is mosódhat belőle.


Használd esetleg kicsit tovább és mossad akkor ha már amúgy is túlzás lenne felvenni. Legfeljebb az aktív szenet kimosod belőle, de lesz egy sima maszkod, amibe tehetsz betétet. A semminél bármi több, legfeljebb nem lesz 80-90 %-os, hanem csak 04-50%. Ha jó az immunrendszered akkor még ennyi is elég lehet.

2020. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TappancsMancs ***** válasza:
*40-50%
2020. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy van egy kis sprickelőm, amiben 60% alkohol, és a maradék vízben számítva 3% hidrogén-peroxid van. Mielőtt leveszem a maszkot, permetezek rá a fertőtlenítőből, majd miután levettem kívül-belül rendesen leprickelem, és belerakom egy zárható műanyag zacskóba. Legalább hagyom benne fél órát dunsztolódni, de ha nem kell akkor tovább.
2020. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A bespriccelés tényleg praktikusabb, csak legyen azért jó kis adag és ne csak felszíni, áztassa is át. Amúgy tényleg jó.
2020. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zacskóba zárás és alkoholos dunsztolás kinyír mindent. Az alkohol elpárolog,légneművé válik, a zacskóból nem tud kijönni,ideje is van hatni. Ha csak simán lesprickelném és nem zárnám zacskóba, fél percen belül elillanna az alkohol, és lehet a vastagabb szűrő anyagban maradnának túlélő genyák.
2020. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Karakulum válasza:
Ha a sütőbe teszem mondjuk 100-110 fokra pár pércre az hatásos lehet?
2020. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
Hatása lenne, csak mennyire fogja bírni a maszk.
2020. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek egyszer használatosak, nem tisztításra tervezték.

De amit írtak, megpróbálhatod. A semminél jobb.

2020. márc. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Karakulum válasza:
Természetesen mindenki egyszer használná, ha lehetne kapni vagy lenne otthon pár száz darab... én sem mókolnék vele ha nem lenne rá szükség csak egyszer :(
2020. márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tudtommal azért is egyszer használatos, mert néhány óra használat után eltömődik.
2020. márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!