Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik esetleg erre jogi...

Létezik esetleg erre jogi megoldás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Édesapám az akaratom ellenére, vallási okokra hivatkozva nem enged a páromhoz költözni. Ha összepakolok és elindulok, bántalmaz szavakkal és testileg egyaránt, elállja az utam a család többi tagjával együtt. Magyarán nem enged ki a lakásból. Természetesen évek óta dolgozom, mellette diplomára készülök, nem az “ő kenyerét eszem”. Van-e esetleg értelme ilyen helyzetben rendőrt hívni, vagy ha mégis elhagyom a házat tehet-e jogilag bármit ellenem, vagy a párom ellen? Állítása szerint Neki minden joga megvan korlátozni engem,de a neten hosszas keresgélés árán sem találtam megfelelő, vagy számomra érthető dokumentumot, ami világi törvényekkel véd engem. Kérem segítségét ebben hozzáértő(k)nek.

Üdv. N.



2020. márc. 24. 20:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom, rossz témakör, hozzá nem értésem miatt került ide! Elnézést :)
2020. márc. 24. 20:48
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Felnott ember vagy, senki semmiben nem akadalyozhat meg akaratod ellenere.


De minek veszekszel velük? Miert otthonról akarsz elmenni, minek a bucsuzkodas … egyszeruen ne menj haza munka utan. Ennyi.

2020. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez személyi szabadság korlátozása. Hívj nyugodtan rendőrt.
2020. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy. Azt csinálsz amit akarsz
2020. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Es amikor dolgozol meg diplomara keszulsz, akkor is az utadba all, nem enged ki a lakasbol? Szijjal nem szokott verni? A kepzeletbeli 'parod' ezt az egeszet szo nelkul hagyja?


Meg kamusztorinak is sz*r...

2020. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Bántalmazná a páromat, és érthető okokból nem szeretném! Korlátolt sajnos, erőszakos, ránktörné az ajtót, nem szeretnék így élni.

Nem búcsúzkodom, de nem jutok el az ajtóig sem. :) 0-24ben otthon van, főleg most.

2020. márc. 24. 20:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, örülj hogy nem volt részed ilyesmiben. A párom nem hagyja természetesen, de NEKEM kell megtennem a megfelelő lépéseket. Ő nem fog sem verekedni, ezért maradt a jogi út!
2020. márc. 24. 21:01
 8/13 A kérdező kommentje:
Dolgozni természetesen muszáj engednie, Ő vallási okokból kerekedik ilyenkor fölém, nem ver, ilyenkor dühében rángat és üt. Én a jogi részére voltam kíváncsi.
2020. márc. 24. 21:05
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Jogi resze annyi, hogy munkabol hazafele bemész a rendorsegre es feljelented az apad (nem szep dolog!) … azt tudnod kell, hogy amivel megvadolni szándékozol, az eroszakos cselekmeny, az eroszakos dolgok torvenyileg uldozendoek, tehat mar nem vonhatod vissza a feljelentest.

Gondold at jobban, mert nem biztos, hogy ez a valos celod.

2020. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:

Nagykorúnak számítasz, tehát akár azonnal külföldre is költözhetsz. Ez a személyes szabadság korlátozása lenne jogilag, mint más is írta. Viszont a feljelentést, akkor is érdemes megfontolni, mert kell majd bizonyítani és ha senki sem látta ezeket, akkor húzódik és nehézkes az egész, bíróságra járkálni jó párszor ...

Közben meg egy kicsit hibbant emberről van szó, és mégsem lenne jó bírósági úton meghurcolni. Elég lenne ha egy éjszaka összepakolsz csendesen és lelépsz. Ennyi. Csak nem fog utánad menni egy másik lakcímre.

2020. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!