Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Hold este 20:00- kor mindig...

VargaZsófia15 kérdése:

A Hold este 20:00- kor mindig nyugaton van?

Figyelt kérdés
Ma este anyukámmal kimentem, majd azt vettem észre, hogy a hold nem kelet felé van, hanem nyugaton, kb arra ahol a Nap nyugszik. Miért van ez? Vagy csak én nem tudom helyesen, de a Hold az mindig is Föld keleti részénél volt, majd a Nappal együtt mozgott... Remélem értitek.
2020. márc. 28. 20:32
 1/1 2*Sü ***** válasza:

A Föld ugye kering a Nap körül. A Hold meg a Föld körül, csak nem egy éves, hanem 29,5 napos keringési idővel. Nagyjából egy síkban is vannak. Mikor a Hold a Nap irányában van, akkor van újhold. Mikor a Hold és a Nap a Földről nézve átellenes irányban van, akkor van telihold.


A Hold ugyanúgy keleten kel és nyugaton nyugszik. Viszont minden nap egy kicsit később kel. Lásd: [link]


Most – 2020. március 28. – a Hold 7:30-kor kel (ugye ekkor van keleten) és 22:17-kor nyugszik (ekkor van nyugaton). (Tehát jellemzően nappal lehet látni a Holdat.)

De két és fél hete volt telihold – 2020. március 9. –, akkor a Hold 17:21-kor kelt (akkor volt keleten) és 6:24-kor nyugodott (akkor volt nyugaton). (Tehát jellemzően éjszaka lehet látni a Holdat.)

2020. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!