Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom feldolgozni, hogy...

Nem tudom feldolgozni, hogy sok embert megloptam. Megbocsátható?

Figyelt kérdés

Egy szörnyű gerinctelen embernek érzem magam, és nem is merek jobb ember lenni, vagy igyekezni, hogy többet ilyen ne tegyek, mert nem hiszem el magamról, hogy erdemlek bocsánatot és úgy érzem ez egy életen át megbelyegez. Nem merem jól érezni magam, újra értékes embernek érezni magam, bizonyítani másoknak, mert ilyenkor úgy néznek rám, hogy "úgy is tudjuk mit tettél, nem kell a megjatszas". Szóval úgy érzem, már sosem szerzem vissza a becsuletem. Tudom, hogy nagyon gáz lopni es undorito, de már nem tudom vissza csinálni. Igaz, ezeknek már több éve, és nem mindenkinek ugyan, de több embernek bevalottam és vissza adtam amit elvettem. Volt olyan, aki csak sírt és megolelt, amire egyáltalán nem számítottam. Féltem, hogy még fel is jelent. Aztán az ellenkezője történt. Így viszont, hogy így reagált a tettemre, még jobban elszegyelltem magam.


Mindenesetre akár hányszor eszembe jut, iszonyúan szégyellem magam, és már nem merem azt mutatni az embereknek, hogy amúgy én "jó" ember vagyok, mert kepmutatonak érzem..



2020. ápr. 2. 13:14
 1/8 anonim válasza:
Attól függ miket loptál.
2020. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 artgirlll válasza:
Próbálj megbocsátani magadnak és ne okold magad!Ha már megbocsátott akkor ne foglalkozz vele tedd túl magad a dolgon!Nem vezet sehova ha magadat okolod folyton és ezeken rágódsz!Menj oda ahhoz akivel ezt csináltad és beszélgess vele a dologról.Hidd el segíteni fog,hogy nyugodtan feküdj le aludni!Ne becsméreld magad és ne bántsd mert egy érték vagy a világnak!Örülj neki,hogy nem reagált rosszul!Lehet rossz amit csináltál de felvállaltad és visszaadtad neki és ez példa mutató!Mindent megtettél,hogy megbocsásson!Higgy nekem!
2020. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Egyébként pénzt loptam sokszor.. Kiskoromban szoktam rá erre és így próbáltam megoldani a gondjaim. Azzal kezdődött, hogy nagyon meg akartam felelni az osztalytarsaimnak 13 évesen, mert nem szerettek és nem tudtam sehogy beilleszkedni. Minden reggel a suliba menet az első után a gumicukor boltba vezetett ahol nemtudom hanyezer felé gumicukor volt, és egy csomót vettem, hogy szetosszam az osztályban. Onnantól kezdve megszerettek és kevésbé bántottak. Aztán idővel ez egy rossz szokássá vált, mert úgy láttam ez bevalik és így könnyebb kapcsolodnom más emberekhez, ha úgymond "megveszem" a szeretetuket. Olyan is volt, hogy a szuleimtol loptam, aztán a lopott pénzből vettem nekik karácsonyi ajándékot. Aztán persze lebuktam..

Utána megigertem, hogy többet nem teszek ilyet, de még sem bírtam abba hagyni, mert már olyan volt, mint egy függőség és alig bírtam neki ellenallni. Aztán igy mindig újra és újra eljatszottam a bizalmam. Úgy lett ennek vége, hogy aztán 20 éves koromban újra elfogott a kísértés és megint loptam. Nagyon szégyelltem magam, tudtam, hogy nem jó amit teszek és már százszor megfogadtam hogy soha többet, de mégis megtettem. Aztán végül több embernek bevallottam és vissza adtam, viszont volt olyan, akinél már nem volt esélyem jóvá tenni. Lehet az évek alatt kleptomanias lettem, nem tudom. Egy időben jártam évekig pszichológushoz is más lelki bajok miatt. Neki is elmondtam mindent amit tettem. Ma már ott tartok, hogy ki merem jelenteni, hogy ha mint rossz emlék eszembe jut a kísértés, már nem teszem meg. Nem érzek rá késztetést.. De akkor is nagyon rossz érzés, meg a bűntudat. Persze most ez tökre úgy hangozhat annak aki olvassa, hogy "csinált egy gusztustalan dolgot és itt sajnaltatja magát". Az a helyzet, hogy nem az onsajnaltatas a célom ezzel a kérdéssel. Csak tényleg érdekel, ki mit gondol a tettemrol.

2020. ápr. 2. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom hogy nem élvezetből loptál, ezért tudtál megváltozni. Gondolj erre az időszakra mintha egy másik életedben lett volna. Most mát más ember vagy. De nem várható el mindenkitől hogy megbocsásson. Ha azért érzel szégyent mert még mindig az említett emberek környezetében élsz, akkor költözz el. Visszatérő kérdés hogy hogyan tudunk megszabadulni a visszatérő rossz emlékektől. Tekints a jövőbe, tűzz ki űj célokat. Nekem a költözés vált be mert ahogy visszatérek a régi helyekre a rossz emlékek is visszatérek.
2020. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy valaki elvezetbol lop? Az hogy élvezi, hogy másnak rosszat tesz?
2020. ápr. 2. 15:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy értettem hogy szórakozásból, vagy pl mert az neked jár és kész (ilyen emberek is vannak). Azt mondtad hogy te azért loptál mert nagyon meg akartál felelni. De a helyzet megváltozott, már nem akarsz. Tehát a kiváló ok is meg szűnt.
2020. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Olyan indittatasom volt, hogy "nekem ez jár"... Abból indult ki, hogy nagyon sokszor kértem anyától pénzt, és még aprosagokra is sokszor nemet mondott. Pl elmentunk az öcsémmel pizzazni és adott 1400 Ft-ot kettőnknek..mindig igergetett anya, hogy mostmar minden más lesz, innentől kezdve tudok több pénzt adni, aztán sosem lett máshogy. Én meg túlságosan is mericskeltem magam más barataimhoz, és úgy éreztem, nem fer, hogy nekem nem jut.

És aztán ezt a megoldást választottam.. Ami nem volt helyes tudom. Igazából nem akartam rosszat a szüleimnek. Nem bántani akartam őket, mégis ezt értem el.

2020. ápr. 2. 16:16
 8/8 anonim válasza:

visszaadtad? vissza

megbántad? meg

bevallottad másnak? be

megbocsátottak neked? meg

Most már csak magadnak kell bevallanod és megbocsátanod ezeket, ez csak rajtad áll. El kell fogadnod, amit tettél, és megbocsátanod magadnak. Ettő többet nem tehetsz

2020. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!