Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zombik elleni védekezés...

Zombik elleni védekezés milyen lenne?

Figyelt kérdés

Jó tudom elsőre kicsit úgy nézhet ki a kérdés mintha trollkodás lenne, de szimplán csak eszembe jutott, hogy ugye most van ez a helyzet. Filmekben meg láttuk a másik végletet, de így belegondolva, valójában mi lenne akkor ha mondjuk egy olyan vírus lenne, ami 100%-ban gyógyíthatatlan lenne és két kimenetele lehet, vagy megöli a fertőzöttet vagy megvadítja, azt a helyzetet miként kezelnék?


Bármennyire is tényleg úgy tűnik, de nem trollkodás, inkább kezeljük úgy mint egy elméleti érdekességet / kérdést, szóval ha ilyesmi lenne az ellen mivel tudnának védekezni. Szó szerint mindenkinek a lakásban kéne maradnia mindig és reménykedni, hogy találnak rá megoldást?

Volt erről nem egy film, ugye pár dolgot úgymond " komolyan " lehetett venni, illetve egyszer olvastam egy jó könyvet is a témában Feed - Etetés címmel, csak kíváncsi lennék ki miként gondolja, egy iylen helyzetben a valóságban milyen intézkedéseket tennének vajon?


Ha rossz kategóriába írtam sajnálom, először a filmes topicba akartam aztán az emberekbe, végül itt kötöttem ki.



2020. ápr. 3. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
unatkozol? (én is)
2020. ápr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ha elméleti, de bekövetkezne és kijelentenék hogy van! Akkor szerintem a jelenlegi házon olyan átalakítasok amik jópár "bevadult" egyedet megtud allitani. Pl: betonkerites, tetejére szögesdrót, kívülre szúrós dolgok, (ablakok ajtok szerintem eleg erosek ugyhogy azok maradnanak), gyorsan nyitható autókijárat hogy ne jöhessenek be.

Védekezőfegyvernek szerintem taoasztalatlanul a nagykaliber soklenne. Egy kispisztoly, és egy kard mivel annak nemfogy ki a lőszer.

Plusz rengeteg ivóvíz, étel a házban és a kocsiban is ha menekülni kéne messzebbre.

2020. ápr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, mondhatjuk, hogy unatkozom, de szimplán csak tényleg eszembe jutott, hogy vajon a valóságban egy ilyen " filmes " helyzetben miként működnének a dolgok.

Zombit csak úgy írtam, mert modern ember számára ismertebb, de akkor vehetjük úgy, mi lenne pl ha pestis jelenne meg és mondjuk a szúnyogok vagy legyek terjesztenék. Lényeg, hogy sokkal komolyabb elszigetelést követelne meg. Ilyenkor mi lehetne hatásos védekezés.


Most csak érdekesség, említett könyvben pl úgy védekeztek, hogy a lakóházakba belépés előtt egy pici kis vértesztelő készüléket használtak ami beengedte az embereket, és a boltokba stb is, nyilván ez nagyon másik véglet.

2020. ápr. 3. 00:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben a betegség bizonyíthatatlanul gyógyíthatatlan lenne és vagy halálhoz vagy "elzombuláshoz" vezetne csak, akkor nyilvánvalóan az lenne az egyetlen megoldás hogy még a kezdetek kezdetén, kis számú fertőzött esetében a hadseregnek likvidálnia kellene azokat akik érintettek. Nyilván ehhez kőkemény tudományos bizonyítékok kellenek, nem csak feltételezések/megfigyelések, de ha bebizonyosodna, ez lenne az egyetlen járható út jó eséllyel.
2020. ápr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Crisopher ***** válasza:

"akkor vehetjük úgy, mi lenne pl ha pestis jelenne meg és mondjuk a szúnyogok vagy legyek terjesztenék"


Bizonyos értelemben jobb lenne a helyzetünk, mint most. Egyébként szúnyogok rengeteg betegséget terjesztenek (pl malária, nyugat-nílusi láz), és ezek nem is okoznak akkora problémát globális szinten, mint a koronavírus. Ennek oka, hogy ha a vírus nem terjed emberről emberre, hanem egy köztes hordozó terjeszti, akkor a vírus eleve nem tud olyan helyen terjedni, ahol a köztes hordozó nincs jelen. Ez esetben védekezésként nem is kéne az embereket karantén alá helyezni, és nem volna szükséges ennyi korlátozás, egész egyszerűen elég lenne gőzerővel irtani a köztes hordozót, tehát példádnál maradva a szúnyogokat és a legyeket. A védekézés tehát nagy mennyiségű permetezéssel történne.

2020. ápr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De gondolom ha a fertőzöttek likvidálása mellett döntenének, akkor az tényleg csak úgy járható, ha teljesen bizonyosak benne hogy fertőzöttek, máskülönben azért hatalmas gondok lennének belőle, hogy vajön akit lelőttek az tényleg veszélyes volt-e :S
2020. ápr. 3. 01:29
 7/10 anonim válasza:
Állítólag az izraeli hadseregnek van is egy vészterve írásban ilyen esetre, mert őket már régóta foglalkoztatja egy esetleges zombi járvány lehetősége.
2020. ápr. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erre rákeresek, már csak kíváncsiságból is. :)
2020. ápr. 3. 03:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A házakat meg kellene erősíteni. Szorossan körbe rakni futópadokkal, így a zombik nem tudnák megközelíteni a házadat, hiszen egyhelyben járnának míg el nem bomlanak. A második védvonal az esetlegesen bejutó néhány zobi ellen, gereblyékre baltákat erősítenék és amikor a zombi rálép a balta kettéhasítja a fejét. Sok jó ötlet van még.
2020. ápr. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Első körben felállítanának egy Nemzeti Élőhalott Szervet és megkérnék a nyugdíjasokat, hogy a járási Nemzeti Élőhalott Koordinálási Kormányhivatalnál jelezzék, haláluk után keresztény koporsós temetést vagy hamvasztást szeretnének. Liberális felháborodásra harmadik opcióként lehet kérni egyszerű koporsós temetést is.


Második lépésként a zombikat regisztrálnák és megvonnák tőlük az adókedvezményeket és szociális támogatásokat, hiszen ők már nem dolgoznak, így nem járulnak hozzá a nemzet felemelkedéséhez. Ugyanakkor a társadalmi felelősségvállalás keretében továbbra is kötelező lenne egészségügyi hozzájárulást fizetniük. A zombiknak továbbá jelentkezniük kell a teületileg illetékes Nemzeti Hajléktalanellátó Központban.


A még nem fertőzöttek alkalmazói részére Nemzeti Végítéletbéli Munkahelyvédelmi Programot indítanának és jelentős összeget csoportosítanának át az oktatásból a munkahelyek megőrzésére. A nagycsaládos cégtulajdonosok adókedvezményt kapnak.

2020. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!