Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Svájcban milyen nyelven...

Svájcban milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy német, francia, és olasz a hivatalos nyelv, de ha netán egyszer elmennék Svájcba milyen nyelveket lenne érdemes megtanulni?

2020. ápr. 3. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik részre akarsz menni!
2020. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiket említettél. Attól függeön, melyik részre akarsz menni, ezekl közül valamelyik az, amit föleg beszélnek.

Emellett még az a meglepetés is érhet, hogy hiába tudod elvileg a hivatalos német, francia, olasz nyelvet, az ottani tájszólást nem fogod érteni. (Ez azokkal is elöfordul, akiknek német, francia, olasz az anyanyelve, a svájci változat igencsak eltérö)

2020. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ilyen német és francia részek vannak. Majd utána nézek! Köszönöm szépen!
2020. ápr. 3. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A francia nyelvű részeken nincs különösebb eltérés.

Van néhány szavuk vagy kifejezésük, amelyek kicsit eltérnek, de azokat nagyon gyorsan meg lehet tanulni. ők viszont pontosan megértik a franciákat.

Jóval lassabban beszélnek a hadaró franciáknál, és sokkal nyitottabbak és elfogadóbbak, mint a német nyelvterületen élők, akiknek tényleg sokban különbözik a beszédjük a némettől, akármelyik ottani tájszólást is vesszük alapul.

2020. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Fölösleges volt töröltetni mert vicceltem. :)
2020. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mit töröltetni?
2020. ápr. 5. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!