Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A koronavírus előtt szerettem...

A koronavírus előtt szerettem volna a páromhoz költözni Szlovákiába, de hirtelen lezárták a határt. Szerintetek lehetséges így odakoltoznom?

Figyelt kérdés

Áprilisban költöztem volna,már nála vannak a butoraim,és a cuccaim. Szerintetek van valami kiskapu vagy ilyesmi,amivel sikerülne kijutnom oda? Előre is köszönöm!

20L



2020. ápr. 3. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Áss egy alagutat.
2020. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Most nem. Eléggé szigorúan veszik. Csak a munkába járáshoz lehet átmenni (de lehet, hogy még ahhoz se, nem tudom pontosan).

---

Egyébként nem bántásból, de ebben a vészhelyzetben eleve nem most kellett volna ilyen külföldre költözéssel próbálkozni, hiszen megvolt az esélye, hogy ez történik, azaz lezárják.

Ha rajtam múlna, én is a határok lezárásával kezdeném ezen esetben, külföldről jött be a vírus. Nem is értem, hogy a magyarok miért nem ezzel kezdték.

2020. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, Magyarországra jöhetnek családtagok külföldről. A szlovák szabályokat nem ismerem. De ha nem vagytok házasok, vagy legalább bejegyzett élettársi kapcsolatban, akkor kicsi az esély, hogy odamehess.
2020. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, ez egy közlekedési honlapról van:


"A Szlovák Köztársaság 2020. március 27-én azonnali hatállyal elrendelte, hogy valamennyi, Magyarországgal határos határátkelőhelyén csak olyan tehergépjárműveknek engedélyezi az átlépést, ami élelmiszert, egészségügyi ellátást, humanitárius segélyt, vagy élő állatot szállít, olvasható a rendőrség oldalán."


Illetve a hírekben olvastam, hogy lehet, hogy az ingázóknak megnyitják, de gondolom is minimum munkáltatói igazolás fog kelleni, ha nem még más dolgok is.

2020. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
Hááát ha meztelenül mész a határra, akkor el fogják hinni, hogy a ruháid már ott vannak. :D Kiskapu az meg nincs a határon, csak nagy kapu, de esetleg áss egy alagutat odáig. Vagy még egy jó tipp, ha sokáig bírod egy légvétellel, akkor a Dunának van szlovákiai szakasza - de én nem mondtam semmit.
2020. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2

Már egy éve terveztük a dolgot nem hirtelen döntés volt hogy költözni akarok. :))

2020. ápr. 4. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!