Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez fémérzékenység?

Ez fémérzékenység?

Figyelt kérdés
Sosem hordok ékszereket csak egy darab karkötőt mindif de az műanyag. A fülem sincsen kilyukasztva mert beggyullad tőle. Egy hete kb felvettem egy nyakláncot ami fémből van. Azóta itt ilyen apró pattanás szerű kiütések vannak. Fémérzékeny vagyok?
2020. ápr. 3. 20:43
 1/4 anonim válasza:
IGen
2020. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Orvosi fémet vegyél vagy aranyat vagy ezüstöt. (Bár azt olvastam, az utóbbi 2-re is lehet allergiás az ember. Meg gyakorlatilag mindenre és bármire.)
2020. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

0: Igen.

1: Aranyra nincs allergia,

2: Ez orvosi kérdés.

2020. ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen allergia.

Javasolt elmenni egy alaposabb vizsgálatra, hogy pontosan mely összetevőkre vagy érzékeny.


Ezt azért is jó tudni, ha netán pl valamid törik és rögzíteni kell, nem mindegy milyen ötvözetű anyaggal teszik azt.


Kedves 3-as... A kapható arany tárgyak, ékszerek stb. nem 100%arany,azaz ötvözet s bizony igenis lehet ilyen formában "aranyra" allergiás az ember.


Ugyanez igaz az orvosi fémekre szintén. Édesanyám orvosi fémek többségére is érzékeny.


Üdv, egy fémallergiás, aki a fémérzékenyekre építette a vállalkozását.

2022. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!