Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nem furcsa, hogy...

Szerintetek nem furcsa, hogy itthon "csak" 733 igazolt fertőzött van és 34 elhunyt?

Figyelt kérdés

Miközben körülöttünk mindenhol több ezres számok vannak, hogy lehet, hogy itthon "csak" ennyi ?

Én nagyon nem akarom ezt elhinni meg összeesküvés-elméleteket sem akarok gyártani, de furcsa nagyon .



2020. ápr. 5. 20:09
 1/8 anonim válasza:
100%

Szerintem létezik hogy "csak" ennyi igazolt fertőzött van, de nálunk is biztos hogy több ezren fognak megfertőzni, csak lassabban fog nőni ez a szám í korlátozások miatt.

Viszont arányban nagyon sok a halott.

Nem tudom pontosan hogy melyik országra mondták korábban, de ott 800 fertőzött és 10 halott volt, és arra azt mondták hogy rossz arány. Nálunk akkor volt kb 250 fertőzött és 9 halott. Mostani helyzet ezek alapján borzalmas, kíváncsi leszek mi lesz ebből...:(

2020. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ausztria volt az ahol elég jók voltak a számok, ők lassacskán a vége felé közlekednek, túl vannak a nagyján.

De azt viszont vegyétek észre, lehet hogy "túl sok" a halott nálunk, de 80 %-uk 65 év feletti, és 1-2 kivétellel mindnek voltak krónikus, komoly betegségeik...

2020. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Naponta hal meg annyi ember, mint amennyi eddig meghalt a koronavírusba itthon. De még többen is. Csak nem a vírus okozta szövődményekbe, hanem másba.
2020. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy furcsának ítéled, az a te gondolatod.


A különböző országokban különböző fázisban tart a járvány; nálunk még csak feltételezhető, hogy a legsűrűbben lakott területeken erőteljes növekedés lesz; van, ahol már csúcson van az egész országban; van ahol már csökkenni kezdett a terjedése.

Az intézkedések és azok betartása sem egyformák, ezek is befolyásolják, hogy ha közel azonos időben voltak is az első ismertté vált fertőzések adott országokban, mégis más fázisban tart az elterjedés.


Senki nem tudja megmondani, hogy hány elhunyt lesz. Magyarországon eddig 34 elhunyt van, de az ismertté vált fertőzöttek 86,357%-ának nem dőlt el a sorsa; és ki tudja hány ismertté vált fertőzött lesz még? Még csak az utóbbi napokban kezdett erőteljesebben emelkedni az ismertté vált fertőzöttek száma.


Nem tudom, hogy környező országokon mit értesz? A szomszédos hét országban nincsenek magas számok hozzánk képest.

1 millió lakosra nálunk (egész számokra kerekített értékek vannak a táblázatban) 4 elhunyt jut; például, Ukrajnában 0,7; Szerbiában 5; Horvátországban 3; Szlovákiában 0,2.

[link]


De, megismétlem, a járvány jelenlegi szakaszában még nem lehet tudni, hogy mi lesz, és eltérő fázisban vannak az országok.

Csak Magyarországot nézve: néhány napja még 1 elhunyt jutott 1 millió lakosra, mostmár 4.


Az eltérő járványfázisok mellett, a különböző országok eltérő elvek alapján tesztelnek. Magyarországon 1 millió lakosra vetítve 2200 tesztet végeztek, Szlovéniában 13355, Ausztriában 12038 tesztet végeztek. Ez, különböző számú ismertté vált fertőzöttet eredményez. Csakhogy, míg 1 millió lakosra vetítve csaknem ugyanannyi tesztet végeztek Szlovéniában és Ausztriában, Szlovéniában 1 millió lakosra vetítve 480, Ausztriában 1313 ismert fertőzött van. A járvány más-más fázisában teszteltek.


Összehasonlítást majd akkor lehet tenni, ha lecseng a járvány.

2020. ápr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Létezhet a korlátozás miatt és ennyiről tudunk hivatalosan.
2020. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
most 744 van, szóval csak 11-el emelkedett, ami szerintem király!!
2020. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kasz gyu válasza:
Az ápolónő, aki a kezdetektől ott volt és el is kapta, Ő azt mondta, hogy minden számot meg lehet szorozni 10-el, az közel van a valósághoz. Én neki hiszek.
2020. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, jó, hogy ma csak 11-el nőtt a szám . De baj, ha Én ezt nem hiszem el ? :)
2020. ápr. 6. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!