Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor lesz vége ennek a...

Mikor lesz vége ennek a koronavírus őrületnek?

Figyelt kérdés

Mindenki tippelget, hogy mikor hogy, mi merre hány óra, de úgy valójában, mire lehet számítani?

Örülök, hogy egy kicsit fellélegezhetek ebből a digitális oktatás mizériából, a szünetnek hála. 3 gyermekünk van, két kisebb fiunk, és egy gimnazista lány. Nyúzzuk nehezen a tananyagot, próbálok megértetni velük dolgokat. A lányom alig csinál valamit a telefon pötyögésen kívül, akarva akaratlanul is csak veszekszünk. Ráadásul jelenleg anyósom is nálunk tartózkodik, mert úgy gondoltuk hogy így lesz a legjobb, mert betegeskedik és kijárni hozzá már necces lenne. Amellett hogy főzni kell, mosni kell, mosogatni kell, takarítani kell, mindent kell csinálni. Vannak olyan napok hogy estére már nem is tudom hol áll a fejem. Családi vállalkozásunk van, ami befuccsolt jelenleg a járvány miatt, a jövedelmünk kerek 0 ft. Kiszámoltuk, hogy legnagyobb spórolással is nyár végéig húzhatjuk ki maximum. Ha addig nem lesz vége, akkor jöhet a kölcsön, az eladósodás, stb stb. Vagy legrosszabb esetben kitör ősszel egy második hullám, megint lezárnak mindent, megint bezárhatunk mi is, és akkor majd éhen halunk, vagy mit csináljunk? Bele se merek gondolni.

Nem önsajnáltatásból írom le ezeket idegeneknek, hanem mert ez a puszta igazság. Már a legelején erre számítottam, mikor még csak szó volt a kijárási tilalomról. Örülök ha más ezt pozitívan éli meg és tud otthon önfeletten szórakozni a családdal. De én csak idegroncs leszek ettől. Még ki se tudom szellőztetni a fejem, mert tömbházban lakunk. Én imádkozok minden nap, hogy legyen valami, javuljon a helyzet, de csak úgy érzem hogy csak egyre mélyebben süllyedek a sz..ba.



2020. ápr. 8. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, mindenki tippelget. Mást a kérdésed alatt sem tud tenni senki.
2020. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos ez nem ugy lesz, hogy Junius 20 es vege. Beepul az eletunkbe, es remenykedunk hogy nem kapjuk el es beteg idos szuleink se. Nem. lesz olyan, h itt egy csodaszer es vege. Ha lesz is vedooltas, az is tobb ev mire mindenkihez eljut, es akkor se biztos h nem lesznek mellekhatasai. Irhatnek szepeket, de az csak onamitas lenne. Plusz tobb hullammra is lehet szamitani..mikor mar kicsit csokken a halalozas (mivel meghalnak sokan) akkor majd lazabban veszi majd mindenki. Nezd meg kinat, feloldottak a karantent rogton 20 ezer ember indult meg a nemzeti parkokba nyomorogva. A vilag mar nem lesz olyan mit amilyennek megismertuk. Kitartast kivanok!
2020. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a gimnazista lányod segíthetne a kisebbeknek a tanulásban, meg neked is a házimunkában. Néha azért kimehetnél levegőzni is, az nem tilos.
2020. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is alig várom hogy vége legyen.
2020. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szerintem május végén már abba marad, vagy addigra lelassul olyan mértékben a terjedés, hogy ne zavarja a mindennapi életet. Egyébként a kijárási korlátozásokat se lehet az örökké valóságig húzni, mert a gazdaság úgy bedől, mint 1929-ben. Na meg az emberek pszichés állapota sokkal nagyobb gondot okozhat, mint maga a vírus. Az olaszoknál meg a spanyoloknál is, ha lassan, de igenis javulni látszik a helyzet. Most az amcsiknak még lesz egy nehéz meccsük a vírussal szemben, itt Európában pedig most már lassan lecseng. Itt is a kormány aránylag hamar meghozta döntéseit, másfél hónapja van itt jelen a vírus és az ezret csak most fogjuk elérni. Máshol már 2-3 hét alatt több ezer fertőzést mutattak ki, a tényleges meg sokkal több volt. Vélhetően itt is a tényleges szám jóval nagyobb, de azok tünetmentesek vagy rendkívül enhye lefolyásúak. Nem mellesleg, jön a meleg, enyre többet fog sütni a nap, az ultraibolya sugárzás pedig vírusölő, ez mindenképpen jó jel. A meleg, trópusi éghajlatú országokban is jelen van a fertőzés, de lényegesen lassabban terjed a kór az ottani vidékeken. Afrikában is eddig elenyésző a nagy részén a helyzet, de ott amilyen vírusok vannak, ez a korona már egyszerű náthának tűnik. Az USA-ban is eddig főként a hidegebb északi államokban több a beteg és a terjedés, Kalifornia és Florida, Texas, stb eddig aránylag még jobban áll, mint mondjuk New York állam.
2020. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Jóindulatal még 1,5 év.
2020. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Véleményem szerint ez a vírus nem fog eltűnni, maximum lecsengeni, de megmarad mint az influenza.
2020. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!