Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jónak számít havi nettó 250...

Jónak számít havi nettó 250 000 forint heti 40 órával? (NKE diplomával)

Figyelt kérdés

2020. ápr. 11. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Heti 40 óra = normál 8 órás munkaidő (5x8). Attól függ... pályakezdőként átlagos (pótlékok, túlmunka nélkül), 10 év munkaviszony után nem jó.
2020. ápr. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

pótlék és túlóra nélkül gondoltam

(a pótlék az kb mennyi?)

2020. ápr. 11. 03:11
 3/9 anonim válasza:
53%

Hát szerintem jónak...az ott oktatott szakok semmit nem érnek kb.

Le lehet pontozni : )

2020. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ezt miből számoltad ki? Érdekelne :D
2020. ápr. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Matematikus ön?
2020. ápr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
55%

Nem.

Mérnök és közgazdász.

Több ismerősöm járt oda, és nekik is megvan róluk a véleményük. A szakok 80%-nál kb semmit nem kell tenni a diplomáért.

Azt meg, hogy nem számítanak bele az állami félévekbe az ott töltött idők, inkább no comment :)

2020. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

#3 és #6 vagyok.

Mivel azzal a diplomával állami közszférában lehet elhelyezkedni, nettó 250.000 Ft igen csak jónak számít.

2020. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz jón?


Mások fizetéséhez akarod hasonlítani?

Vannak, akik kikacagnak vele, vannak, akik irigylik.

De ennek semmi értelme.


Ha ebből elfogadható szinten tudsz élni, akkor jó.

Ha kevesebbel is beéred, akkor nagyon jó.

Ha többre vágysz, akkor nem jó.

Ha sokkal többre vágysz, akkor szinte semmire se jó.


Majdnem pontosan ennyiből egyedül élek egy közel 100 m²-es családi házban. Nem okoz gondot a rezsi fizetése (víz; villany; gáz; szennyvíz; optikai kábeles internet, telefon, majdnem másfélszáz TV csatorna; két mobiltelefon; néhány fizetős netszolgáltatás, pl. MS Office), egy középkategóriás autó fenntartása, rendszeres szervizeléssel. Tudok félretenni is; nem vitt padlóra két éve közel hétszázezer forint gázkazán cseréért. Egy személyre nem célszerű rendszeresen főzni, sütni; minden napra ételfutártól rendelek. Gyorsan megmelegíthető, változatos, bőséges; egy adagból napi kétszeri melegételem van.


Zavar, hogy tudom, nagyon sokan mennyivel kevesebből élnek.

Irigységet nem érzek amiatt, hogy tudom, vannak, akiknek ennyi, még zsebpénznek is kevés lenne.

2020. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most munkaóra ide vagy oda, az én havi igényeimet és megtakarítási céljaimat nem tudná fedezni ennyi pénz. Vagy csak szűkösen. Nézd már meg az árakat...
2020. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!