Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell BKV bérletet venni, vagy...

Kell BKV bérletet venni, vagy ingyen közlekedhetünk Budapesten most?

Figyelt kérdés
Tekintettel a jelenlegi helyzetre, hogy nem dolgozhatunk, nincs jövedelmünk, bevételünk. Lejárt a bérletem 11-én. Mi van, ha mégis tömegközlekedéssel kell mennem valahova? Egyáltalán a bérletpénztárak nyitva vannak?
2020. ápr. 13. 06:01
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Lehetőség van a bérletvásárlásra,hiszen ott vannak az automaták és online is lehet venni. Az más kérdés, hogy én valószínűleg nem fogok...
2020. ápr. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tömegközlekedés Budapesten nem vált ingyenessé, tehát kell.
2020. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért is kellene fizetni a bérletért? A benzin szinte ingyen van, a sofőrök meg szeretnek vezeti. Hobbiból is csinálhatnák. Én már a kenyérért se fizetek. Enni nekem is kell!


Amúgy itt: [link]

2020. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha van kocsid járj most inkább azzal ameddig ennek a szarnak vége nincs, kisebb fertőzésveszély kockázat
2020. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Röviden a lehetőségek, de lent azért tettem be linkeket és idézeteket, mert ha valamelyik rád érvényes, vagy neked megfelelő, akkor mégiscsak bővebben is el kell majd olvasnod.

A járvánnyal kapcsolatosan a BKK is bevezetett több intézkedést, a kérdés valahol érthető, mert ugye hátha... Egészségügyben dolgozóknak ingyenes a járvány idejére, és ez azért lehet neked fontos, mert ha valahol elhelyezkednél az egészségügyben, akkor járna, meg hát könnyen lehet, hogy találnál is valami munkát jelenleg az egészségügyben. Más. Ha neked jó, most nagyon olcsó a MOL Bubi, ami pont a tömeg elkerülése miatt lett a járvány idejére olcsó, jelenleg havi 100 Ft-ért (száz!) használható. Ez tényleg nagyon olcsó, szinte jelképes összeg és most online is lehet regisztrálni, tehát azért sem kell valahova elbandukolnod. Ha regisztrált álláskereső vagy, akkor jogosult vagy ingyenes közlekedésre a BKK járművein. Tehát ha még nem vagy regisztrálva a munkaügyi kirendeltségen akkor talán érdemes lehet, és akkor ez is egy lehetőség a számodra, hogy regisztrálsz és van ingyen közlekedésed.


"Információk a budapesti álláskeresők díjmentes utazásával kapcsolatban"

" 2019. december 19., csütörtök

A Fővárosi Közgyűlés díjmentes utazási lehetőséget biztosít a nyilvántartásba vett budapesti álláskeresők számára. Az ehhez szükséges díjmentes bérletet 2020. ..."

[link]



Kicsit bővebben az idevágó részek:

"Koronavírus-járvánnyal kapcsolatos változások a közösségi közlekedésben"


2020. Március 28.

"Karácsony Gergely Budapest főpolgármesterének döntése alapján a Budapesti Közlekedési Központ járatain is ingyenesen utazhat minden egészségügyi dolgozó a vészhelyzet megszűnéséig. A díjmentes utazásra való jogosultságot többfajta dokumentummal lehet igazolni."


2020. Március 19.

"Ügyfeleink és munkatársaink egészségének megóvása, a koronavírus terjedésének megelőzése, megfékezése érdekében a járványveszély elmúltáig bezártak a BKK ügyfélközpontjai. Jegyek, bérletek továbbra is vásárolhatók mintegy 370 automatából, kilenc továbbra is nyitva tartó pénztárban, vonaljegyet, gyűjtőjegyet pedig számos viszonteladónál is lehet venni."


2020. Március 17.

"Jelképes, 100 forintos összegért lehet használni a fővárosi közbringarendszert. Ezzel egyidőben, az egyszerűbb használat érdekében a BKK pilot jelleggel bevezeti az online regisztráció lehetőségét is."


2020. Március 12.

"A több ezer fővárosi közösségi közlekedési járművezető védelme érdekében átmenetileg, határozatlan időre felfüggesztették a járatokon a helyszínen váltott vonaljegy-értékesítést. Az intézkedés visszavonásáig az automatákból, a pénztárakban továbbra is lehet jegyet, bérletet vásárolni, ajánljuk továbbá a közlekedési mobiljegy használatát is."

[link]


BKK Facebook

"Gyakran ismételt kérdések: koronavírus-járvány és közösségi közlekedés"


"Ebben a helyzetben ingyenessé vált a közösségi közlekedés?"

"Nem válik ingyenessé a szolgáltatás, a közösségi közlekedést továbbra is érvényes jeggyel vagy bérlettel lehet igénybe venni."


"Regisztrált álláskereső vagyok, meddig tudom használni az előző havi hatósági bizonyítványomat a díjmentes utazási lehetőség igénybevételéhez?"

"Az álláskeresők bérletét a februári vagy márciusi keltezésű, illetve a Magyar Kormány által március 11-én kihirdetett veszélyhelyzet ideje alatt kiállított hatósági bizonyítványokra nemcsak egyszer lehet majd kiváltani, hanem a bérlet lejáratakor a jogosult a következő havi bérletét is kérheti, így egy igazolással akár 2-3 bérletet is kiválthatnak az álláskeresők (attól függően, hogy meddig tart az átmeneti időszak)..."


[link]


A MOL Bubi oldala, itt fent van, hogyan lehet használni és hol lehet igénybevenni:

[link]


NFSZ - Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat

"Tájékoztató az álláskeresőként történő nyilvántartásba vételről"

[link]

2020. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ. Nem vagyok álláskereső, csak mivel nem dolgozhatok, nincs bevételem, tehát nincs jövedelmem. Hamarosan a tartalék is elfogy.
2020. ápr. 17. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!