Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Wish vagy aliexpress a jobb?

Wish vagy aliexpress a jobb?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a wishnél licitre megy a vásárlás. Ha van irreálisan olcsó termék, írják, hogy nem teljesítik a rendelésemet ezen az áron. Illetve nem lehet beállítani, hogy ingyenes szállítás. Viszont gyorsabban megjön. Mit javasoltok?

2020. ápr. 13. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Wish-en olyan fogyasztókat megtévesztő magatartást folytatnak, amit az EU-ban büntetnek, de ott Kínában nem számít. Ez a felárazás nevű csalás, amikor a 2000 forintos terméket úgy adják el 5000-ért, hogy fölé írják áthúzva, hogy 50 ezerről lett leértékelve. Emiatt azt hiszed, hogy az egy értékes, minőségi termék akciósan, közben csak egy gagyi dolog egy pszichológiai trükkbe csomagolva.

Ami még ezek mellett is irreálisan olcsó, az megint csak egy vevőcsalogató trükk, ahol erősen limitált, pár darab megy el tényleg azon az áron, a többiek egyszerűen nem kapnak belőle.

A harmadik trükk amitől még olcsóbbnak tűnik az ár, hogy postaköltségként tüntetik fel. Kínából neked (az eladónak) azért nem kell postaköltséget fizetnie, mert az állam támogatja az exportot és átvállalja a költségét. Tipikusan Kínából rendelve nincs postaköltség, kivéve Wish-en. Mivel az 1000 forintos termék jobban hangzik úgy, hogy csak 500 forintba kerül, de még 500 a szállítás. A végén ugyanannyit fizetsz, de ez is egy pszichológiai trükk, hogy ami ingyenesnek tűnik azt jobban megveszik.


Ezek miatt kerülendő a Wish.

2020. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Wish. Wishen ha nem azt a termeket kaptad vagy ha nem úgy néz ki mint a képen akkor visszautalják a pénzt, és nem kell a terméket visszakuldeni. Ali az totál megbízhatatlan számomra , nem tudom merre jár a csomagom, mikor érkezik meg, van ami még sem érkezik a pénzt meg nem kapod vissza. Ellentétben a Wishel, ott tudom hogy kb mikor érzik meg az adott termék, az árát visszaadjak ha nem megfelelő. Nem is emlékszem hogy lett volna olyan hogy nem érkezett meg, vagy ne azt kaptam volna ami a képen van. Ruhát viszont nem ajánlott onnan venni mert rossz a minősége.
2020. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Aliexpress velemenyem szerint. Sokkal hamarabb megerkezik, megbizhatoak az eladok.En mar 5 eve onnan vasarolok es ritkan csalodtam termekben.
2020. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!