Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik ilyen kenőcs? Vagy...

Létezik ilyen kenőcs? Vagy bármi hasonló?

Figyelt kérdés

Nagyon fejfájós vagyok, gyógyszer sem segít, arra gondoltam hogy esetleg hátha csillapítja a fájdalmat a lidocain hatóanyagú kenőcs. Pár órára lezsibbasztana, így tudnék pihenni is, ezidő alatt lehet el is múlna...

Nem tudok mit kezdeni vele, mert ha fáj akkor semmit sem tudok elvégezni csak szenvedek az ágyban.


Valami ötlet vagy tanács?

Köszi!


2020. ápr. 14. 08:29
 1/4 anonim válasza:

Szia! A Lidokaint úgy tudtam, hogy csak nyálkahártyán alkalmazzák, de most olvastam, hogy bőrfelületen is. Ami olyan sokat nem segít rajtad. Nem hinném, hogy használna.Sőt csak rosszabb lenne szerintem. Olyan mélyre nem tudna hatolni, hogy a fejfájásodat szűntesse meg. Annyi történne max, hogy a fejbőröd lezsibbad, de belül még mindig kínoz a fájdalom.

Ha gyakori a fejfájásod és sok problémát okoz, főleg, ha migrénes vizsgáltasd ki orvossal. Lehet kapsz majd rá injekciós kezelés vagy esetleg valamilyen gyógyszert ami segít.

2020. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Előző vagyok még.

Én egy másik betegség (raynaud szindróma) miatt kapok értágító infúziót. Bónuszként kaptam, hogy ez a migrénjeimet is teljesen elűzte, pedig előtte kb heti 2-3 alkalommal is egész napokra az ágynak döntött akár.

Ami segített még: teák

2-3 meleg citromfű tea, vagy akármi gyógynövényes idegnyugtató. Érdemes lenne kipróbálnod szerintem.

2020. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszokat!

Azért még utána fogok kérdezni hogy létezik e olyan erős hatású kenőcs vagy fájdalomcsillapító injekció. Tegnap egész nap feküdtem annyira fájt a fejem úgyhogy valami megoldás jól jönne, ez már kibírhatatlan.

2020. ápr. 14. 12:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A DM-ben is kapható - úgynevezett - jegesmedve (Dr Chen patika - Polar Bear) olaj (és balzsam) inkább jó fejfájásra, mint a Lidocain. (Az olaj fejfájásra jobb a balzsamnál.)

[link]


Nincs mellékhatása, hacsak a mentol-kámforra nincs valami allergiád. Orr alá is kenhető, s bár az olaj kevésnek tűnik, de kicsit kell belőle használni, ezért gazdaságos. Fejfájáskor a halántékra kell kenni belőle.


Fejfájáskor amúgy az összehúzódó erek (és az azt behálózó idegek) amik fájnak, az agy - bármily hihetetlen - nem érez fájdalmat. Tehát, ahogy ajánlották, gyógynövényes, értágító teák fogyasztása is segíthet, és ezeknek sincs mellékhatása, ha az összetevők valamelyikére nem vagy allergiás.

2020. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!