Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vásárolni időseknek?

Adamka810 kérdése:

Vásárolni időseknek?

Figyelt kérdés
Ha én most nyugdíjas lennék, tuti nem mennék ki ebben a helyzetben. Megkérnék valakit. Szerintetek lenne arra igény, hogy így segítsek időseknek némi pénzért cserébe? (diák vagyok)

2020. ápr. 21. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudhatnánk, hogy találsz-e olyanokat, akiknek szükségük van erre, és fizetnének is érte?

Egyébként, akiknek szükségük van rá, ingyen igénybe vehetik az önkormányzatok ilyen szolgáltatását.

Például, a faluban munka nélkül maradtak az iskola adminisztratív dolgozói és a menzán dolgozók is. Ők végzik az igénylő, 60. életévet betöltöttek ilyen ellátását; illetve, aki veszélyeztetett a betegségei miatt, azoknál fiatalabb kor esetén is; csupán jelentkezni kellett. De a jelentkezés is egyszerű volt, a polgármester és az önkormányzati képviselők minden házhoz eljöttek, és felmérték, kinek van szüksége ilyenre. Az iskolabusszal hetente háromszor mennek a városba bevásárolni olyasmit, ami a faluban nem kapható. Még főtt készétel házhoz szállítási lehetőségét is megszervezte a polgármester. A helyi boltos pedig, telefonos igénylés alapján, naponta, a bolti áron házhoz viszi az önkormányzatnál regisztráltak rendelését. Egy zöldséges ide, és a környező falvakba hetente kétszer szállít, olyan szép és finom árut, hogy második alkalomra alig tudta teljesíteni a kéréseket. Azon gondolkozik, hogy a veszélyhelyzet után is folytatja; nem kell egész napos bolti, piaci várokozás, vásárlókra.

2020. ápr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Értékelhető, hogy dolgoznál, de ezt most sokan ingyen csinálják, így nem venné ki magát jól, ha te pénzért ajánlanád fel. Önkormányzat is ingyen szolgáltatja és magánemberek is ingyen. Szerintem nézz valami mást, ha dolgozni akarsz.
2020. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi munkával szép gesztus de pénzért...? Ez most nem az az időszak, szerintem.
2020. ápr. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!