Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért írogatnak ezen az...

Miért írogatnak ezen az oldalon névtelenül legtöbben? Mi ebben az okosság?

Figyelt kérdés
Eléggé zavaró, mert sokszor nem is lehet tudni ki kinek mire válaszol....

2020. ápr. 22. 17:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem niknév nélkül??
2020. ápr. 22. 17:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Odaírja számmal, hogy melyik hsz-ra reagál.
2020. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
főleg nem, gyakran nem, a kérdés megmaradt...most te sem írtad oda, igaz ennek most nincs nagy jelentősége..azért mégis
2020. ápr. 22. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oldal lényege az anonimitás, hogy ha személyes történeteket írsz le, akkor ne tudják mások összekötni ezeket, illetve az egyéni kérdéseket/válaszokat se a kiíró személlyel. Persze több a visszaélés vele, mint hogy jó célra használnák, de ez már így maradt.


A szöveg kontextusából szinte mindig érthető, hogy ki kinek válaszol. Ritkán van félreértés belőle.

2020. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
Jó, csak egy nick névből ugyanúgy nem lehet tudni, hogy ki kicsoda. Ezért én sem tartom túl jó ötletnek, hogy nick nélkül lehessen kérdést vagy választ írni.
2020. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha megjeleníted a neved, az összes kérdésed és válaszod kereshetővé válik. Nem biztos, hogy mindenki szeretné, hogy profilozható legyen, meg azt vesse össze bárki, hogy hol a családi drámájáról, hol a viszkető hüvelyéről ír ki kérdéseket, esetleg felfedje hogy hol él, mit csinál, stb...

Az irányított trollkodásról vagy bosszúhadjáratról nem is beszélve, hogy onnantól kezdve hogy kipécéznek téged, hiába fogsz bármilyen objektív és jó választ írni, mindig és mindenkor le fognak pontozni meg beléd kötni, mert te vagy a hírhedt XY az oldalon.

2020. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ebben részben tényleg van valami, de ettől még nem kellene az összes kategóriában ezt a szisztémát alkalmazni. A Családi kapcsolatok, Egészség, Szexualitás kategóriák esetleg lehetnének lekapcsolható nickkel, de minek ugyanez a Humorban, az Állatok kategóriában, az Elektronikus eszközöknél, a Közoktatás és tanfolyamoknál és a többinél.


Néhány helyen érdemes lehetne a lekapcsolhatósága is, csak többnyire hátrány a kategóriák számára.

2020. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a válaszoló nem ír semmilyen hivatkozást, akkor bizonyára a kérdésre válaszol; ez az általános. (Például, ilyen itt, a 2020. ápr. 22-én 17:17-kor megjelent válasz is.)

Nemegyszer láttam olyat, hogy olyan válaszra reagáltak, amelynél az írója megjeleníttette a nevét, mégis, neve említése nélkül, válaszából való idézet nélkül írtak vitató válaszokat; csak böngészés után derült ki, hogy melyik válasz melyik szövegrészletét vitatják.

Ha már szóba hoztam az adott választ; nem szerencsés a sorszámra hivatkozni. Ha törölnek választ, kérdezői kommentet, akkor az utána megjelent összes válasz átsorszámozódik. Érdekes olvasni, például, hogy a # 8-as válaszban ez van: „De nagy ökörséget írtál # 8-as!”. De ha nem is találja el magát, akkor is mellé megy a célzás.

Például, rólad egykettőre kiderült melyik kategóriákban írsz kérdéseket, válaszokat; mi a meghatározó nézeted.

Volt már olyan, aki igen fennhéjázón, sértőn írt azokról, akik nem jelenítik meg a felhasználói nevüket. Nálad jóval több válasza volt. Ki tudtam deríteni róla a lakóépületét, sőt, az emeletet és ajtót is. A férje nevét is – vállalkozó volt, a lakásuk volt a bejelentett székhely -, a macskáikat melyik állatorvosi rendelőbe szokta vinni, melyik fodrász- kozmetikába járt. (Nem kellett kideríteni a férje kis péniszét, azt ugyanis több válaszában méltatta, hogy az milyen kényelmes; csak így személyhez lehetett kötni.) Ki tudtam gyűjteni, hogy milyen ételeket szeret, utál. Válaszaiban több dolgot megírt az anyósáról. És nincs facebook regisztrációm, bár láttam, hogy ott regisztrálva volt, beceneveként szerepelt az itt használt neve; ott nem tudtam kutakodni. Megírtam neki üzenetben az ismereteimet, másnap már nem látszódott a felhasználóneve. Legalábbis, itt, a Gy.k.-n, mert ugye „az internet nem felejt”; vagy csak sokára kezdenek fakulni az emlékei.

2020. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neked mi a neved?
2020. szept. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!