Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gabriella nevet hogy írnánk...

Gabriella nevet hogy írnánk le kinaiul? Nem Google fordítóra gondolok.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 22. 19:07
 1/3 anonim válasza:
Általában külföldieknek kitalálnak neveket, itt nincs külön kínai megfelelője a neveknek:)
2020. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemen, első kínai órák egyikén mi kaptunk ilyen házit, hogy magunknak kellett kitalálni a nevünkhöz hasonlító, és nekünk tetsző írásjegyekből egy saját nevet.

Az én Gabriella nevű barátom azt választotta, hogy 高瑞拉 kiejtése: Gāoruìlā.

De olyan nevet választhatsz magadnak, amilyet csak akarsz, és hasonlíthat a Gabi-Gabriella hangzásra, van erre ilyen hivatalos táblázat, hogy hogy szokás átírni a nem-kínai tulajdonneveket kínaira ( [link] eszerint viszont a Gabriella pontosan az lenne, amit a Google fordító is kiad (mivel ez alapján dolgozik): 加布里埃拉 Jiābùlǐ’āilā, nem túl elegáns, de ebből szerintem jobban leveszik, hogy ez egy nyugati, női név, mivel ez a bevett szokás az átírásra a médiában.

VAGY, ha saját nevet akarsz, nemcsak a hangzásra, de akár a jelentésre is hasonlíthat, hiszen ez a fő elv, ahogyan a szülők kiválasztják a gyerekük nevét, nem is igazán a hangzás. Az én nevem pl. Péter, ami eredetileg ‘kősziklát’ jelent, szóval lehetne a nevem akár 强岩石 Qiáng Yánshí, szó szerint ‘Erős Kő’ :D (ráadásul a 强 Qiáng egy gyakori vezetéknév Kínában, szóval akár egy tök valid név is lehetne :D)

A lehetőségek száma iszonyú magas. Egy kínai vezetéknév leggyakrabban egy, egy keresztnév pedig két szótag (ritkábban egy).

2020. ápr. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 24. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!