Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan takarékoskodhatsz az...

Hogyan takarékoskodhatsz az energiával?

Figyelt kérdés

Van itt öt válaszlehetőség és hármat kellene kiválasztani. Egybe bizonytalan vagytok, tudtok segíteni?

A) mosógép energiatakarékossági besorolása C

B) villanybojler vezérelt áramról működtetjük (SZTEM HELYES)

C) a hűtő energiatakarékossági besorolása A+ (SZTEM HELYES)

D) hagyományos izzó használunk

E) a tévét éjszakára készenléti állapotba hagyjuk (erről nem tudok semmit)

F) ledes izzót használunk. (SZTEM HELYES)

Mit gondoltok, egyetértetek a válaszaimmal?



2020. ápr. 25. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A/ az A+++ besorolásúak a takarékosabbak

B/ egyetértek

C/ egyetértek lásd A pont

d/ na hát a hagyományos a legkevésbé takarékos

E/ nem szabad, akkor is fogyaszt

F/ egyetértek

2020. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Hát nem tudom a kérdések honnan vannak, de ha nincs megadva, hogy a mosógépnél mit cserélünk le C-re, akkor ez lottózás a válaszokkal.


Ha a C besorolást egy A helyett alkalmazzuk, akkor nem spórolunk, ha meg egy alacsonyabb besorolású helyett használjuk, akkor spórolunk. Ugyanígy a hűtő esetében is van A+++ fogyasztású is, tehát az A+ -nál van jobb.


Olyan mintha azt kérdeznénk, hogy olcsóbb-e a kenyér, ha 250 Ft-ért veszem? Erre így nem lehet normális, rendes választ adni. Nem lehet.


Persze lehet, hogy ahonnan a kérdés van, ott a legjobb lehetőségek kiválasztását kérdezték, akkor a B, C és F a legjobb, legbiztosabb. De adott esetben C-s mosógéppel is lehet takarékoskodni. :D

2020. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az a legjobb, ha kézzel mosunk, víz és mosószer nélkül.
2020. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!