Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeptembertől kollégista...

Diduka2 kérdése:

Szeptembertől kollégista leszek, és nagyon izgulok miatta! Szerintetek miket érdemes vinnem, és mire számítsak?

Figyelt kérdés

Szerinted mi kell a koleszba?

Kolis élményeid (ha vannak)


köszi a válaszokat előre is



2020. ápr. 30. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nézz utána, hogy milyen kolid lesz, hány személyes szoba, mennyi hely lesz a szekrényben..stb

Szerintem mindenképp csak a legfontosabbakat vidd, mert nem szokott sok hely lenni a kolikban.

Nálunk párnát, takarót adtak a szobához, de lepedőt, huzatot nekünk kellett vinni, tányérok, evőeszközök, pohár is valószínüleg kell majd. Ha sütni, főzni szeretnél, akkor serpenyő, edények, a melegszendvicssütő is hasznos.

Tanuláshoz kislámpa, kényelmes fej/fülhallgató, laptop, vezeték nélküli egér, esetleg billentyűzet is.

Rendes papucs és zuhanyzó papucs, törülköző, köntös, neszeszer a tisztálkodó szereidnek.

Egy pihe-puha pléd, ha szereted (én imádom, mindig beburkolózok a tanuláshoz).

Most hirtelen ennyi jut eszembe, de youtube-on rengeteg videó van a témában, keress rá: doorm room makeover/diy/life hack stb.

Én amúgy imádom a kolit, pedig amúgy elég introvertált vagyok, de mégis olyan jó társaság jött össze nálunk, hogy már nagyon várom, hogy visszamehessek.

Elsőben kicsit nehezteltem a szobatársamra, ha későn jött haza buliból, de azóta rájöttem, hogy ez nagyon rossz hozzáállás volt a részemről, úgyhogy te szerintem legyél elfogadóbb, meg elsőben bulizz sokat, ismerj meg minél több embert, hogy későn legyen kihez fordulnod, ha valami gondod van :D

Sok sikert és boldogságot a kolis élethez!

2020. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy középiskolai vagy egyetemi koli? (én csak egyetemen lettem kolis)
2020. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gimnáziumi kollégium lesz!

Nagyon szépen köszönöm sokat segitettel!!!

2020. máj. 4. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaa, hát ott főzésre nem lesz lehetőséged szerintem, de ha engedi a kollégiumi szabályzat akkor egy vízforraló jól jöhet. Csinálhatsz vele teát meg smack levest :D
2020. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Manikűrkészlet (vagy legalább egy kisolló meg egy körömreszelő),

kis gyógyszercsomag (fejfájáscsillapító, görcsoldó, neocitran/coldrex, ragtapasz)

Ha szoktál sminkelni akkor egy kis asztali sminktükör is jól jöhet, de lehet hogy alapból lesz tükör a szobában.

Külön törülköző fürdéshez és kéztörléshez

2020. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Még várok pár tanácsot!

Amúgy vannak a koliban ismerősök és azt mondták van vízforraló és melegszendvics sütő, valamint mosógép is van.

2020. máj. 11. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!