Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Jóbarátokr...

Mi a véleményetek a Jóbarátokról eredeti hanggal? Jobb mint a szinkron, ugyanolyan jó vagy szinkronnal jobb?

Figyelt kérdés
Jóbarátok, szinkron, sorozat
2020. máj. 7. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne csak azt nézd, hogy milyen hallgatni, hanem hogy mit értesz meg általa a sztori mondandójából. A szinkronizált sorozatok nagy hátránya, hogy a lefordíthatatlan szójátékok, nálunk nem használt kifejezések, nyelvi sajátosságok elvesznek, mert a szövegüket átírják, megváltoztatják.

Multikamerás sitcomot kifejezetten rosszabb szinkronosan nézni, mert a magyar és angol szórend fordított, és ennél a műfajnál az eredeti szövegnél a mondat végén van a poén és hatásszünet. Magyarul viszont nem biztos hogy mindig így hangzana, ezért kényszerűen át vannak írva és kicsit erőltetettek is a dialógusok, hogy a magyar szövegnél is a poén hátra kerüljön. Sokan pont emiatt kritizálják, hogy mégis miért nevet a közönség, mikor nincs szituációs poén. Közben azért nevet, mert ott dialógusbeli poén hangzott el, csak a szinkron ezt nem adta vissza.

2020. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az eredetit szeretem inkább :)
2020. máj. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
50%
én mikor már tudtam kívűlről az összes részt magyarul, akkor keztem el angolul is nézni. nemcsak hogy rengeteg új kifejezést tanultam, de nagyon megtetszett az angol eredeti szöveg is! személy szerint a legtöbb filmet eredeti szinkronnal szeretem, viszont a Jóbarátoknak valami hihetetlen jó lett a magyar szinkronja :))
2020. jún. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!