Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyen drága a kertesház?

Miért ilyen drága a kertesház?

Figyelt kérdés

Az elmúlt órákban nézelődtem, hogy a környéken, ahol később élni szeretnék, milyen eladó ház/lakás/telek van. A telkek ára alig van 10 millió alatt, a tömbök 15 milliótól felfele, akár 20ig, a kertes házak meg 40-50 millió. Hozzátenném, úgy, hogy nem is annyira nagyon csúcsszuper extra házak, és kisebb városban lakom.

A szüleimnek, nagyszüleimnek is óriási házuk, nagy kertjük van itt. Régen ez nem került annyiba, megépíteni a házunkat is feleannyi, mint amennyiért most el lehetne adni. Szóval dupla annyit ér kb.

Csak most kicsit rosszul érzem magam.

Jól élünk, de a szüleim nagyon megdolgoznak a pénzért.

Támogatnak és tudom hogy mindigis fognak, de nem várhatom el és nem is tudnának teljesen a seggem alá tolni egy házat.

Mindigis arról álmodtam, hogy itt fogok lakni felnőtt koromban a környékünkön, egy óriási nagy telken.

Már most nyáron, de majd jövő nyáron is, aztán majd egyetem alatt is tervezek dolgozni, hogy gyűjtsek a jövőre.

Most kicsit lerombolódtak az illúzióim. Mostanság lettem tisztában azzal, hogy mennyire fontos minden egyes forint. Még akkor is, ha az ember megteheti, akkor se szórja, szerintem.

Furán érzem most magam. Annyira nehéz "elindítani egy életet" a "felnőtté" válás után.

Házat venni, családot alapítani.

Én nem vagyok híve annak, hogy több milliós hiteleket felvegyen az ember. De az nélkül.. hát komolyan nem tudom, hogy lehet egy friss diplomásként, 20on évesen összeszedni annyi pénzt, hogy az ember elkezdhessen családot alapítani. Talán ezért szül mostanában szinte minden nő 30-35 felett először.

Ti hogy tekintetek a huszas éveitekre? Vagy nektek hogy sikerült házat vennetek, családot alapítani?

Bocsi hogy össze vissza írtam és hogy hosszú lett

(17 éves vagyok amúgy)



2020. máj. 10. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Furán érzem most magam. Annyira nehéz "elindítani egy életet" a "felnőtté" válás után."


Főleg azoknak, akik egy forintot nem kaptak soha a szüleiktől. Én még egy serpenyőt se kaptam.

2020. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Ha szabad tudnom, hány éves vagy és "hol tartassz" jelenleg az életben?
2020. máj. 10. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
26 vagyok. Sehol. Meg már fel is adtam a küzdelmet. Nincsenek céljaim. Csak élvezem a jelent.
2020. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 1Léna ***** válasza:
91%

A kertes házak ára a közművesítéseket is tartalmazza.

Jó hogy a takarékosság fontosságára ilyen hamar rájöttél.

A háznak föként családalapításnál van jelentősége, amit a társaddal együtt, kettő keresetből már elérhetőbb lehet.

Minden meg fog valósulni amit el tudsz képzelni. Mert a cél kitűzése segít megtalálni a hozzávezető utat.

Soraidból úgy olvasom, hogy nem csak álmaid vanbak, hanem kész vagy tenni is értük, na ez a biztosítéka a megvalósulásának.

Fontos, hogy a legnagyobb kincs és a legnagyobb erő a szetetet. Ezt azért írom, mert vigyázni kell arra, hogy a párválasztásnál ne a célunk elérése legyen a fontosabb.

Azaz a célod megvalósulásához valóban szükség lehet egy házastársra, de az olyan társ legyen akit a cél megvalósulása után is képes vagy szívből szeretni. Akit a gyengeségei ellenére is, azokkal együtt is szeretni tudsz.

2020. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Valóban nem könnyű abból a szempontból ez az időszak, hogy most kellene a sok pénz az otthon kialakítására, most kellene nagyon odatenni magad munka terén is, hogy fejlődjön a karriered, és emellett pedig (illetve ez lenne az elsődleges) családot is alapítani... De, az is igaz, hogy megnézünk például sok egyetemistát, hogy milyen sok energiájuk van, folyamatos éjszakázások (akár bulizás, akár tanulás miatt), nappal egyetem + mellette sokszor munka stb. Tehát ha ezt a fiatalkori energiát okosan, tudatosan használjuk, lehet előrejutni.


Szerintem nagyszerű, hogy 17 évesen ezen így elgondolkozol, és megérzed azt, értéke van a megkeresett, megtakarított forintoknak! Másokhoz képest sok évnyi vargabetűt, rengeteg "feleslegesen" elbulizott forintot takaríthatsz meg, ami szuper!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, és én is biztatlak, hogy fogalmazd meg bátran álmaidat, ne légy lusta tenni és áldozni érte kitartóan, és igen, ne téveszd szem elől, hogy mindezek előtt legfőbb a Szeretet (1Jn4:8). Ha a Szeretet hiányzik, akkor a "legkirályabb" kertes ház is tud pokol lenni. Ha Szeretet van, akkor szinte a legtöbb nehézségre lehet megoldást találni.

Hajrá, az Erő legyen veled ;-) !

2020. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem mindenütt drága a kertes ház. Vidéken már igen olcsón is ki lehet fogni. Ha nem félsz a föld megművelésétől, állatok tartásától, kis paradicsomot lehet kialakítani évek alatt minimális kezdőtőkéből is. (Persze sok munkával, kitartással, ez kétségtelen.)
2020. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, nagyon jól estek és erőt adott!

Mindenben egyetértek.


Utolsó: nem félek a kert megmunkálásától, sőt, nagyon szeretek kertészkedni. bár megyeszékhelyen lakunk és közel a belvároshoz, de nagyobb telkünk van, tyúkokkal, gyümölcsfákkal, veteményessel.

Játszottam a gondolattal, hogy falura költözzek majd, de a párom - aki remélem a férjem lesz, és számomra is a városban van olyan munka, amit majd az egyetem elvégzése után a diplománkkal dolgozni szeretnénk.

2020. máj. 11. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell annyit dolgozni csak nem Budapesten kell házat venni. Mi vidéken vetttünk egy 2.6 milláért egy telket házzal városon bellül, bolthoz,postához közel. (bár elég régi ház volt) a ház 60 m2, a telek 3500 m2 (elég nagy, hátul a hátsó utcáig elér). Most kb 5 ért akarjuk továbbadni (minimum)
2020. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!