Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erre a kérdésre a nemleges...

Erre a kérdésre a nemleges válasz helyes?

Figyelt kérdés
Ez egy paradoxon. Elemezzük ki!

2020. máj. 11. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nemigen...
2020. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem, és ez nem paradoxon.
2020. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Wadmalac ***** válasza:

Nem ártott volna bővebb kérdés.


Most neked arra kéne válasz, hogy lehet-e nemmel felelni erre a komplett szövegre?

"Ez egy paradoxon. Elemezzük ki!2


Vagy csak az "Ez egy paradoxon" kijelentésre?


Vagy mi van?


Amúgy:


Most hazudok.


Na EZ egy paradoxon.

2020. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

> Erre a kérdésre a nemleges válasz helyes?

Ha a fenti eldöntendő kérdésre a válasz "Igen." akkor az azt jelenti, hogy nemleges válasz rá a helyes, tehát akkor az "Igen." helytelen. Ha az a válasz, hogy "Nem.", akkor nem nemleges rá a helyes válasz, hanem "Igen.", szóval a "Nem." válasz megint csak helytelen.

Tessék gondolkodni!

2020. máj. 11. 15:44
 5/17 sadam87 ***** válasza:
Szerintem nem paradoxon. Ennek két oka van. Egyrészt a paradoxonok állítások, ez meg kérdés. Másrészt egy kérdésre nem csak nem vagy igen lehet a válasz. Például a fenti kérdésre lehet helyes válasz, hogy sem a nem válasz nem helyes erre a kérdésre.
2020. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Lehet nagyon maradi vagyok, de szigorúan véve egy eldöntendő kérdésre Igen/Nemmel illik felelni.

Jelen esetben mindkét rossz válasz. Ezért paradoxon, és ennek vizsgálata a tudomány feladata.

2020. máj. 11. 16:19
 7/17 sadam87 ***** válasza:

"Lehet nagyon maradi vagyok, de szigorúan véve egy eldöntendő kérdésre Igen/Nemmel illik felelni."

Nos igen, ha szigorúan vesszük valóban. De mint írtam, paradoxonnak állítást szoktunk tekinteni.

Megjegyzem, ha paradoxonnak tekintjük, akkor lényegében megegyezik a hazug paradoxonnal, amit Wadmalac is idézett.

2020. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sadam, elég jó százalékon vagy, de most butaságot mondasz. A tudományban - hát még a hétköznapi beszédben - nagyon sok mindenre mondják, hogy paradoxon, nem csak állításokra, kijelentő mondatokra. A wikipédia felsorol elég sokat: [link]

A kérdésem paradoxon, mert semmilyen válasz nem helyes rá, vagy ami helyes, az nem a kérdésre válasz. Ennek a logikája pedig a Tudomány feladata. Úgy hogy Moderátorok, tessék visszatenni, ahová való!

2020. máj. 12. 01:48
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

Eldöntendő kérdés, csak igennel vagy nemmel lehet válaszolni.


Tudják otthon, hogy kecskével szoktál dugni?


Attól még, hogy sem az igen, sem a nem válasz nem felel meg neked (gondolom, bár ki tudja), ez még nem paradoxon.


Tanács: nem jó taktika kérdezni, aztán lebutázni a válaszolókat, gyorsan el lehet érni, hogy a kutya sem fog válaszolni.

2020. máj. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sadam87 ***** válasza:

#8

"Sadam, elég jó százalékon vagy, de most butaságot mondasz."

Egy jó tanács. Ha forrást adsz a mondanivalódhoz, előtte esetleg olvasd el, mit ír. (Pláne mielőtt butaságnak nyilvánítanád a másik mondanivalóját.) Az általad linkelt wikipedia link első(!) mondata:

"Paradoxon alatt állítások olyan halmazát értjük, amelyek ellentmondásra vezetnek, vagy a józan észnek ellentmondó következtetés vonható le belőlük."

Tehát a forrásod momentán engem erősít meg.

De írtam, ha mégis paradoxonnak tekintjük, akkor pont ugyanaz a logikája, mint a hazug paradoxonnak, szerintem külön nem érdemes vizsgálni.

2020. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!