Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy skywatcher 130/900...

Van egy skywatcher 130/900 távcsövem hozzá egy 20mm és 8mm magellán okulár, és egy GSO 2x barlow. A kérdésem az hogy megkerestem vele a jupitert, és mikor néztem akkor egy fehér kört láttam csak. Ez mitől lehet? Mért nem látom normálisan a jupitert?

Figyelt kérdés
A szaturnusznál is ugyan ez van

2020. máj. 13. 15:31
 1/5 Gábor t ***** válasza:

Szia. A jupiternek a holdjai érdekesek, a szaturnusznak a gyűrűje érdekes , Jó lenne tudni milyen tubust használsz , talán segítene. Ha csak a 20mm-est használod akkor is ez a jelenség? A holdat , hogy látod vele? Én 200/1000 tükröset használok, de ilyen gondom sose volt .

Jó lenne egy picit többet tudni . Fehér kőr például a csillagoknál van mikor a fókusz még be állításra szorul . De várom a kiegészítésed a kérdéshez.

2020. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindegyik okulárnál ezt csinálja. Ha van benne barlow akkor is. A holdat szépen látom az összes kisebb krátert is. De mikor a jupitert nézem akkor nem fókuszál vagy nem tudom, de nem tisztítja ki a képet. És ahogy mondtam egy ilyen fehér gömböt látok és a segéd tükröt. És nagyon zavaró hogy már közel 100000 ft-t rá költöttem, és nem bírom meg nézni se a jupitert se a szaturnuszt. Azt még kihagytam hogy a külvárosba lakok a 4 emeleten. Fény szenyezés kevés.
2020. máj. 14. 15:47
 3/5 Gábor t ***** válasza:

Akkor találkoztam ilyen tünettel , mikor bőségesen túl léptem a távcsövem képességeit nagyításban (kíváncsiságból). DE ezt ezekkel az okulárokkal és 2x-el nem léped túl.Ha a csillagok is pontszerűek akkor kezdek ki fogyni az ötletekből. Két ötletem van [link]

info@tavcso-mikroszkop.hu írjál nekik , biztosan segítenek, nekem segítettek. Sok sikert kívánok.

2020. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Nem lehet, hogy kellene szűrő az okulárra?

Szerintem ez a gond.

Kíváncsi lennék, azóta sikerült-e megoldani a problémát, mivel én is kezdő vagyok, múlt héten vettünk egy 102/1000 lencsés távcsövet. :-)

Írjad meg légyszíves, ha találtál megoldást.

Üdv!

2020. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia. Még mindig nem oldódott meg.
2020. júl. 10. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!