Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldre történő csomagküldés...

Külföldre történő csomagküldésnél hogyan tudom ebben az esetben elküldeni a csomagot?

Figyelt kérdés
Megrendeltem egy terméket interneten, hollandiai raktárból hozták meg. 14 napon belül vagyok, mégsem szeretném a terméket, így vissza kell küldjem ugyanabban a dobozban ahonnan jött. Hogyan címezzem meg helyesen? Ugyan úgy kell ahogy leveleknél (bal felső: feladó, jobb alsó: címzett)? Ha csak a doboz oldalára írom (ami lényegesen kisebb felület) a címeket az nem baj? (rajta van az eredeti futárszolgálat által ráragasztott címke, nem szívesen tépem le) Esetleg van olyan, hogy bediktálom a címet és ők ragasztják fel nyomtatott címkével? Amikor postán feladom ott milyen állapotban várják a csomagokat (tehát címzésen kívül kell-e még valamivel készülnöm)?

2020. máj. 13. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Címzés, csomagolás, fizetés. Más teendőd nincs. Az eredeti címkét le kell takarnod, vagy áthúzni, mivel félreérthető lehet a visszaút során. A posta nyomtat címiratot külföldi és belföldi csomagoknál is, de a biztonság kedvéért ajánlatos felírni külön. Én ilyenkor egy lapra ráírom ugyanúgy, ugyanoda, a feladót és a címzettet és az eredeti címiratra ragasztom rá.
2020. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Leragaszthatom az eredetit egy papírral, akkor egymás alá írnám a címeket. Esetleg angolul rá kell írnom, hogy 'from' meg 'ship to'?

2020. máj. 13. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, mert a posta készít címiratot. (:
2020. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy létezik olyan hogy angol nyelvű nyugtát nyomtatnak erről? Ez egy olyan termék-visszaküldés lenne, hogy vissza térítik az árat, ha van fotó a nyugtáról. Végülis az is jó ha magyar nyelvű, de mondjuk szerepel rajta a küldemény szám így beazonosítható hogy miért fizettem szállítási díjat.
2020. máj. 15. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg kapsz egy példány te is a címiratról, ugyanolyan ami a küldeményen is lesz. Azon nem tudom, hogy szerepel-e az ára, de akkor a blokkot kérd el, hátha az is számít.
2020. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ! Mindegyikre ment a zöld kéz:-)

Végül tegnap délután feladtam, meglátjuk mi lesz.

2020. máj. 20. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!