Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy sztorim Wattpadon,...

Van egy sztorim Wattpadon, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A karanténban elkezdtem írni Wattpadon, sokat segítenétek, ha leírnátok a véleményeteket róla.

[link]



2020. máj. 13. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogalmazás, helyesírás: nagyon jó. Jóval a wattpados elvárás fölött van.


A sztori (vagy legalábbis a felépítése) érdektelen számomra. Személytelen, nem tartja fent az érdeklődést. Blogos, naplós sztorik hátránya, hogy teljesen valótlan lesz, ha normális narrációt akarsz csinálni belőle - ez amúgy az eredeti könyvnek is baja. Senki nem ír párbeszédeket a lapokra, mert cseszettül nem emlékszik rájuk. Egy sima E/1 szemszöggel sokkal jobban jársz.

2020. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, ment a zöld kéz. Ha mások is látják a kérdést, nyugodtan válaszoljanak :)
2020. máj. 14. 00:16
 3/4 anonim válasza:
Nekem tetszik, bár nekem az a bajom, hogy gyorsan mennek az események. Szépen lassan vezesd fel a történetet, mert így csak úgy tűnik az olvasóknak, hogy összecsaptad. Ahogy a fenti is írta, a helyesírás és a fogalmazás nagyon jó. Meg ha párbeszédet írsz a gondolatjel után hagyj ki egyet és így sokkal jobban fog kinézni a történeted. Mindenképp folytasd, csak ezekre ügyelj :)
2020. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem rögtön az elején az tűnt fel, hogy bár még csak 9.-esek, a külsejüket a 12.-es énjükről mintáztad - a rockerek ekkor még csak kockák voltak, Ricsi nem volt raszta, és Virág sem hippi. Ha ez egy direkt változtatás, akkor nyilván más a helyzet, bár véleményem szerint kissé fura, viszont, ha figyelmetlenség, akkor csak egy dolgot tudok ajánlani: olvasd el újra az első részt!

Valamint semmiképp ne rakj bele képet - nagyon el tudja rontani a sztori összképét. És figyelj rá, hogy pl. Reni trapézgatyában és kardigánban járkál, nem olyan ruhában, amit beszúrtál. Rendben van, ha változtatsz a személyiségén, és emiatt az öltözködésén is, csak akkor csináld kicsit logikusabban - nem mondom, hogy az a ruha annyira különleges, de azért nem az a tipikus szomszéd lány összeállítás, amit Reni a könyvben is annyiszor emleget.

És szerintem is túl gyorsak az események, a leírások nem elég részletesek. Tudom, fanfiction esetében más a helyzet, mint egy saját könyvnél, mármint, kissé fura leírni valakinek a külsejét és újra megismertetni őt az olvasóval, mikor közben már minddel tisztában van, de szükséges, mert így lesz kerek egész.

Ezen kívül vannak még benne apró hibák, pl. "kulcsér" kulcsért helyett, amik akár elírások is lehetnek, és bárkivel előfordulnak, de figyelj oda rá, és, ha kell, hát olvasd el még háromszor a fejezetet, hogy biztos nincs-e benne ilyesmi hiba, de a legtöbbet a Word is kiszűri (fontos, hogy nem mindet, és ne hallgass rá mindig, mert képes és átver :D ).

Csak a 3. fejezetig olvastam el, így a többiről nem tudok nyilatkozni, de így elsősorban ezeket a hibákat vettem észre. Azonban a legtöbb wattpad sztorival ellentétben itt még érzékeli az ember azt a bizonyos "ebből még lehet valami" érzést, és a legtöbb hibád olyan alapvető dolog, amik egy kis gyakorlással simán korrigálhatók - hadd ne mondjam például, hogy én mit gondolok a saját irományaimról 4-5 év távlatából. Legyen elég annyi, hogy örülök, hogy anno nem éreztem szükségét kitenni egyiket sem :3 Most már egészen meg vagyok elégedve a munkáimmal (már amennyire az egészséges mértékű önkritikám engedi), és szerintem te is így leszel vele az előbb említett sok-sok gyakorlás után :3 Olvass sokat, és a szavak majd maguktól is jönni fognak!

2020. máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!