Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tavalyi (fűnyíróba, fűkaszába...

Tavalyi (fűnyíróba, fűkaszába való) benzin használahó-e az idén (állítólag az etanollal van valami difi)?

Figyelt kérdés
Maradt még a kannában kb. 2 liter. Nem is annyira azt a 2 litert sajnálnám kiönteni, csak nehezen jutok el benzinkúthoz (kocsim nincs). Ha kipróbálom, mire számítsak? Egyébként is "jó szokásom szerint"....vagyis, mint eddig mindig - tavalyról bent hagytam a gépekben is az üzemanyagot (fűnyíróban a benzint, fűkaszában a keveréket). Készülök előszedni és üzembe helyezni őket.
2020. máj. 16. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezévtől van magasabb bio adalék, illetve egyes töltőállomások már múlt év végétől ilyet árultak. Ha régebben vetted, akkor még nem érint ez a változás.

Volt már itt a GYK-n vita, mert valaki háborgott, hogy nem tudott benzin-stabilizátort venni. Állította, hogy az ő, és az ismerősei kerti gépei sem működtek az előző évi benzinnel, ezért keresett stabilizátort.

Sokan állítottuk, hogy nincs ilyen tapasztalatunk, bizonyára azért nem árulnak, mert nincs rá kereslet. Nekem például 2 éves benzinnel is működött a fűkasza, de mindig legalább előző évivel kezdtem; a fűkaszánál is és a kapálógépnél is. Idén is, kezdéskor, a fűkaszába kb. féléves keveréket töltöttem, a kapálógépbe egyéves benzint. Mind indult, működik; ahogy minden évben. Annyi, hogy ki szoktam járatni, nem szoktam üzemanyaggal eltenni őket; legalábbis hónapokra.

2020. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanazt szoktam csinálni, mint te.

Soha nem engedem le a benzint, ahogy ősszel az utolsó fűnyírás után lerakom, tavasszal az elsőnél úgy veszem elő.

Eddig mindegyik (fűnyíró 4T, fűkasza 2T) maximum második rántásra indult a több hónapos állás után is.

Idén már kétszer nyírtam füvet, mindkétszer, mindkét gépnek 10-15 rántás kellett mire beindult. Pedig a másodiknál csak két hetet álltak.

Hibátlanul működik mindegyik, de ha az itthoni maradék benya elfogyott, szerintem áttérek a prémiumra. Évi 5-7 liternél az a 40 ft különbség nem fog földhöz vágni.

2020. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! "Mennyiség" nekem sincs a gépeimben (ha jól emlékszem, utolsó használatkor én is addig szoktam menetni, amíg le nem áll üzemanyaghiány miatt). Azt az ötletet (is) nagyon köszönöm, hogy - ha nem is öntöm ki a tavalyi benzint - most, először új benzinnel indítsam....aztán később hozzákeverem (esetleg) a tavalyit is. Köszi!!
2020. máj. 16. 17:33
 4/6 gungasam ***** válasza:
Nekem minden működött az új E10-essel is.Fűkasza, kapálógép,fűnyíró, permetező...még az autó is.
2020. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézdmeg a YouTube on a Totalcar mesterkurzus egyik benzines videóját és abban elmondják, hogy a téli és a nyári benzin másképp adagolt a gőznyomás miatt és kb fél évet bírnak ki az adalékolt benzinek mielőtt kiválik belőlük valami genya.
2020. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na, én is valami ilyen 'genyáról' hallottam egy ismerőstől....nem,úgy, hogy neki gondja volt vele, hanem hogy ő is azt hallotta
2020. máj. 23. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!