Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vizsgám lesz, hogyan tanuljak?...

Vizsgám lesz, hogyan tanuljak? Hogyan különböztessem meg a tételeket?

Figyelt kérdés
Jövőhét pénteken lesz irodalom vizsgám, az utána lévő szerdán pedig töri. Irodalomból 10 tételem van, töriből pedig 11. Már mindegyiket megtanultam, viszont amikor oda jutok, hogy kikérdezem magamtól, például Csokonai életét, akkor semmi nem jut eszembe. De ha egyszer átolvasom, akkor lazán eltudom mondani magamtól. Lényeg a lényeg, hogyan tudnám megkülönböztetni egymástól a tételeket, hogy ne keverjem őket? Tételeim felépítése: költő élete, a hozzá tartozó irányzat (pl:romantika, realizmus, szimbolizmus stb.)+ egy versének elemzése. Ui: Most fogok szabadulni általánosból (ha nem cseszem el a vizsgát), még sosem volt ilyen vizsgám és emiatt eléggé félek.

2020. máj. 22. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld valami dolgokhoz kötni a tételeket, mintha az agyadban lennének sticky note-ok.
2020. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha elolvasva tudod csak akkor nem tanultad meg. Akkor csak olvasgattad. Azt tanultad meg amit vissza is tudsz mondani.


Elég rossz az hogy ennyi idősen még nem tudsz úgy tanulni hogy feleletszerűen tudj választ adni...


Kezdj el egy tételt felmondani és amíg nem megy önállóan belenézés nélkül addig ne is menj a következőre!

2020. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Sikerült kitűnőre levizsgáznom, így nagy sikerrel tudtam lezárni az elmúlt 8 évet. Nagyon boldog vagyok, mert most látom, hogy a mi lett az eredménye a kemény munkának.
2020. jún. 3. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor ügyes voltál! Gratulálok! :)
2020. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!