Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítene ezt kimatekozni?

Valaki segítene ezt kimatekozni?

Figyelt kérdés

Képeket szeretnék a Rossmannban kinyomtatni 15×15-ös képeket úgy, hogy egy képen egy kollázsban két kép van, és ha kinyomtatva kivágom őket, akkor egyenként 55mm×85mm-esek lesznek.


Ezt úgy próbáltam kiszámolni, hogy lemértem hány cm a kollázsolt kép a telefonom, és azt elosztottam 15-tel, majd a kapott számot megszoroztam a kollázsban lévő kép magasságával és szélességével, és így kijött, mekkora lenne, ha kivágmám.


Nos, ez helyes? Vagy ezt nem így kell?


Illetve, van valami alkalmazás, amiben ezt pontosan meg tudnám csinálni? Mert elég sok kép van.



2020. máj. 22. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Még egy adat hiányzik hogy a képpontot centibe átszámold. Ez a DPI, a nyomtatás során használt mértékegység. Ez adja meg hogy egy inch hosszúságot hány képpont tesz ki (DPI - dot per inch = pixel/inch). Ugyanis nem mindegy, hogy például 1 inch (2,54 centi) a fotópapíron az mondjuk 50 pixelből áll vagy 300-ból, hiszen ehhez kell igazodnia a kép felbontásának, ami ráadásul véges is.


Kell ehhez szorozni-osztogatni meg inchből centibe is váltani, szerencsére van ehhez online kalkulátor, mindjárt linkelek. Azt kell még tudnod, hogy a fotóminőségű nyomtatás 300 DPI-ben történik, azaz a képen 1 inch/2,54 centit 300 pixel tesz ki.

[link]

Az oldalon a bal szélen lévő kék kalkuátor kell ehhez. Megadod milliméterben a kép méretét, és a "resolution" DPI legyen mondjuk 300. Ez adja ki, hogy egy 150x150 mm-es kép esetén az ideális felbontás 1772x1772. Ha ebben még van 2db 55x85 millis kép, akkor azok mérete 650x1004 pixel kell, hogy legyen.

Viszont feltételezve hogy minden kép központi témája eltérő helyen van a fotón, így kézzel kell kijelölnöd egy ekkora jelölőnégyzetet/dobozt/vágóeszközt, és körülvágni a kép többi részét.


Én az XnView programot használom vágásra, ott egyrészt meg lehet adni fix méretű kijelölőnégyzetet, másrészt ahogy húzod a jelölést a program alján számolja a méretét, hiszen neked 650x1004 pixeles kivágásokat kell csinálni.


Még egy fontos dolog: a kép felbontása lehet nagyobb ettől, mert az a minőségben nem okoz gondot, de ha kisebb vagy jóval kisebb, akkor a kép felnagyítása minőségromlással (pixelesedés, élek elvesztése, homályosodás) járhat. Feltéve, ha a fotónyomtatás tényleg 300 DPI-ben történik.

2020. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!