Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden este félek és már alig...

Minden este félek és már alig tudok aludni is emiatt. Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Az alvás pár napja nálam már félelem mivel már nem merek aludni mert félek az alvaspalarízistől. Eddig nem tudom miért nem féltem és hogy miért most jött elő. Annyira félek hogy van hogy majdnem elalszok erre félelemből felpattanok vagy folyton mozgatom a lábam hogy nem vagyok lebénulva meg ilyesmi. Most is vagy 1 órája próbálok aludni.

#félelem #Alváspalarízis #Alvásipalarízis
2020. máj. 23. 02:39
 1/6 AlegnagyobbNarutofan ***** válasza:
100%
Szia, elsőnek is ne gondolj rá, erre a legjobb mód ha indítasz egy videót, lehetőleg valami vicceset, vagy mélyedj bele valamibe, régen én is féltem de ha nem háton fekve falat bámulva kezed melleted pózban alszol el akkor kevesebb rá az esély, szóval nyugi eleve kevés rá az esély, csak nyugodj le holnap már nem is fogsz emlékezni rá.
2020. máj. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Halgass zenét vagy indíts felvélről valami teészetes zajt az engem mindig meg nyugtat. De ha nem segít egy jó hosszú film amit már erőd sins megnézni. Vagy egy unalmasat, de lehet az nem igazán segít.
2020. máj. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
volt mar alvasi paralizisod?
2020. máj. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Macskagyökér tartalmú készítményt kéne szedned és vehetnél egy álom párnát is. Változtasd meg az alvási környezetet az ágyadat húzd át, cseréld le a matracot, vegyél új párnát, cseréld le a tárgyakat körülötte! Elalvás előtt pedig olvass valami kellemes nyugtató olvasmányt és ne hagyd abba hanem amikor már le ragadnak a szemeid akkor csak engedd le a kezed, csukd be a szemed és határozd el, hogy így leszel pár percet majd utána folytatod. Ha elég fáradt vagy akkor úgyis be fogsz aludni.
2020. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne nézz ilyen videókat, ne olvass ilyen könyveket a jövőben, ha befosol tőlük.(persze hiába ugatok, mert úgyis megnézed, hiszen a kedvenc videósod csinálja, igaz?) Nem hiába nem gyerekeknek való.

Alvás paralízis pedig nem csak úgy az egyik pillanatról a másikra lesz, mert ha "hajlamos" lennél rá, akkor nem csak azután jelentkezne, hogy megnéztél egy videót róla. Nyilván majd akkor fog megjelenni, amikor tudomást szerzel róla, nem? :)

Ugyanez van egy pl. betörős filmmel, addig nem is tudtad, hogy vannak ilyen emberek, amíg nem nézted meg a filmet, de utána már rögtön szarsz, hogy betörnek hozzád :D

Nem kell ennyire komolyan venni ezeket a dolgokat :)

Tehát mint mondtam, az alvás paralízist vagy gyakorolni kell (hosszú ideig) vagy az agyadban kell lennie egy olyan "mentális kárnak/betegségnek" vagy netán szorongásnak, ami annyira erős, hogy így jön ki. :) Ha eddig nem történt ilyen veled, szerencsés vagy.

Ahogy előttem írták nézz valami vicces mesét, aranyos filmet, hallgas megnyugtató zenét, nézzél Dombóvárit vagy tudja a t*köm, de kerüld a "félelmetes" videókat,filmeket akármennyire is pl. A kedvenc videósod vagy rendeződ készíti. Mert ha ez ennyire nagy hatással volt rád, akkor nem neked való (még) ;)

Rá fogsz jönni egy napon, hogy már nem hát meg egy-egy véres jelenet a horror filmekben, és hidd el az lesz csak a rossz :P

2020. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! ❤
2020. máj. 23. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!