Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Percy Jackson: film vagy...

Percy Jackson: film vagy könyv, melyik jobb?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Könyv. (A könyv mindig jobb.)
2020. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Könyv.
2020. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Egyértelműen a könyv. Ha csak a filmet nézed, önmagában nem rossz, de ha előtte olvastad, kész katasztrófának érződik.
2020. máj. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. A könyv. Beszippant. :)
2020. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kasztasztrófa__vonzo válasza:
A könyv
2020. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A könyv. Egyértelműen.
2020. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A könyv sokkal élerhübb, ha jó a fantáziád, de a film sem szörnyű!
2020. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Soha nem értettem egyet azzal a kijelentéssel, hogy ,,a könyv mindig jobb, mint a film". Két teljesen különálló művészeti ágról beszélünk, hogy lenne jobb az egyik a másiknál?


Emellett pedig azt sem szeretem, amikor egy adaptáció túl hű az alapanyaghoz. Úgy értem, az alapmű nem egy kotta, amit az előadáson pontosan kell visszaadni. Mivel külön művészeti ágról beszélünk, elengedhetetlenek a komoly változtatások, és szerintem ha a rendező és a forgatókönyvíró nem adja kellőképpen hozzá a saját stílusát, akkor nincs is értelme.


Ezért is nem tartom rossz adaptációnak a Ragyogás és a 2003-as Fullmetal Alchemistet. Az alapműhöz sok közük nincs, de ettől függetlenül nagyon jó film mind a kettő.


Ettől függetlenül a két PJO film szerintem eléggé rossz. Nem csak a könyvhöz viszonyítva.

A villámtolvaj annyira még nem is rémes, de a Szörnyek tengere számomra nézhetetlen.

A könyveket viszont szeretem. :)


Gyakorlatilag a kommentem 15%-a válasz a kérdésedre... annyi baj legyen. :)

2021. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mikor olvastam az első rèszt akkor megnèztem közben a filmet, teljesen összekeveredtem előröl kezdtem a könyvet. Egyèbkènt teljesen más a kettő, de èn mindegyiket èlveztem.

A film az segített elkèpzelni a szereplőket ès egykèt jelenetet, de a könyv pedig az eredeti változatot mutatja

2023. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Èn azt ajánlom hogy először a könyvet olvasátok aztán a filmet nèzètek meg
2023. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!