Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék felvenni egy második...

Szeretnék felvenni egy második keresztnevet. A kérdés, hogy az ügyintézés biztosan megtörténik e 60 nap alatt, (gondolok itt a vírushelyzetre) ill. ha megvan a szükséges papír az iskola felé ezt milyen módon kell majd jeleznem ahová járok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egyáltalán ügyfélfogadás az adott városban, az anyakönyvi hivatalban. Érdeklődj telefonon.

Az idő nem biztos. 2-3 hónap is lehet. Most meg főleg ki tudja.


Az iskoládat meg kérdezd meg. Bárkit, titkárság, tanár stb.

2020. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is telón.

Ha már befejezted az iskolákat, szerintem asszem nem kell kiállíttatnod újra a bizonyítványaidat, mert ott lesz a kezedben, kapsz majd a névváltoztatásról egy igazolást, és akkor azt odateheted a bizonyítványaid mellé. Valaki írta szerintem itt egy korábbi kérdésnél, hogy ez elég, tehát nem kell újra a bizonyítványokat kiállíttatni. Egyébként lehet, hogy


új diákigazolványt kell majd csináltatnod, meg még új személyit, amin az új neved is szerepel rajta majd.

2020. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szeptembertől már egyetemre fogok járni. a felvibe a születési nevem írtam. július 9.ig meg tudom változtatni az adataim a felviben, de addigra nem fog megjönni a papír a névváltoztatásról

változtassam meg így vagy majd ha megjön a papír szóljak h írják át a rendszerben?

2020. jún. 6. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de arra gondolok, hogy mondjuk lehet, hogy elég, hogyha föltöltöd a névváltoztatásról szóló dokumentumot az egyéb dokumentumok közé; mert ugyanis még a névváltoztatás előtt, a regisztrációkor még a régi volt a neved. (nem értek hozzá.) Hát, nemtom,s zerintem esetleg próbáld meg elérni majd a felvi ügyfélszolgálatot; nemtom, hogyan sokan hívják -e őket; vagy hogy esetleg pl az Oktatási hivatalban el tudnál-e érni valakit, hogy van-e így a névváltoztatás meg a felvételi esetén erre valami protokoll. De mondjuk nemtom tényleg fölvennék-e , lehet, hogy bejönne mindkét helyen esetleg valami hívásvárakoztatás mondjuk , vagy nemtom. Meg pl még azt sem tudom, hogy lehet, hogy egy e-mailre esetleg gyorsabban reagálnának, de egyébként tényleg fogalmam sincs. SZerintem lehet, hogy már csak a beiratkozásnál majd már az új nevedet írd be a lapra; de majd megkérdezheted az ottani tanulmányi osztályt is, ahova felvesznek; de egyébként asszem szokott lenni egyetemeken amikor az első évfolyamosok bemennek egy nagy terembe mind ; és akkor ott kapnak tájékoztatást úgy kábé mindenről, és lehet, hogy mondjuk nem jól terjed a hang; de menet közben lehet föltenni amúgy kérdéseket is. Vagy a végén, de valamikor tuti lehet; ha mást nem, akkor az előadás után odamész a tanárhoz, aki ismertette a dolgokat, hogy ilyenkor mi a teendő. Szóval szerintem akár maradhat is a neved a felviben. Illetve hát arra gondolnék szóval, hogy nincs jelentősége, hogy átírod-e a nevet; de mondjuk lehet, hogy van mert akkor még nem úgy hívtak amikor regiztél, de menetközben már mondjuk igen, akkor oda már a különböző cuccokat már lehet, hogy az új nevedre kéne kiállítani. Fogalmam sincs, nagyon bonyolult helyzet.
2020. jún. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Minek csinálsz ilyen felesleges dolgot?
2020. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
10 nap alatt megjött a papír😂
2020. jún. 24. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!