Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebből lehet a barátnőmnek...

Ebből lehet a barátnőmnek bármi problémája ha esetleg polgári perre vinné az ügyet, bizonyíték nélkül? Egyátalán a közjegyző foglalkozik ilyennel bizonyíték nélkül?

Figyelt kérdés
Egyik barátőm édes apja adott a lányának 90ezer forintot, Papírt nem írtak a pénzről, és azt mondta akkor az apja hogy nem kell vissza adnia, Viszont most kéri vissza a pénzt, és elment közjegyzőhöz hogy "vissza követelje azt a pénzt amit úgy adott hogy nem kell vissza adni
2020. jún. 14. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd, nem vagyok jogász, de szerintem, ha nincs róla papír, nem tehet az apa semmit. Ha viszont a közjegyző ír egy levelet, és arra a lány válaszol, elismerve a kapott anyagiakat, akkor abba már bele tudnak kapaszkodni, mert lesz róla egy hivatalos papír, amiben el van ismerve az "adósság".
2020. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) kellemes délutánt kívánok!
2020. jún. 14. 18:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis, estét! :D
2020. jún. 14. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Örülök, ha segítettem. :)

Ja, és még valami. Úgy is megfogalmazhatják az ominózus levelet, hogy nem 90.000-et írnak bele, hanem mondjuk a tartozás összege 150.000.

Ha erre visszaír a lány, hogy "de hát apa csak 90.000-et adott nekem", az is beismerés! Nem épp etikus, de működő, és legális módszer.

2020. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az komoly. Nagyon hálás vagyok a tájékoztatásért, köszi :)
2020. jún. 14. 19:04
 6/6 anonim válasza:

"Nézd, nem vagyok jogász, de szerintem, ha nincs róla papír, nem tehet az apa semmit."


Tényleg nem vagy az, úgyhogy inkább ne... ismétlem: ne adj tanácsot!


Kérdező!


Az apának (sajnos) nincs más dolga, mint elmenni egy közjegyzőhöz és kérni egy fizetési meghagyás (nem levél, meg ilyen baromságok) kiállítását a saját lánya ellen a kölcsönadott pénzre (ha ilyen apám lenne, bele is rúgnék!)


Ehhez nem kell bizonyítani semmit az apának, a közjegyző ebben az eljárásban nem vesz fel semmilyen bizonyítást.


Ha barátnőd nem mond ellent az FMH-nak 15 napon belül, akkor jogerőre emelkedik és végrehajtható lesz.


Fizetési felszólítás, majd ha nem fizet a barátnőd, akkor végrehajtás.


Ha van fizetése (jövedelme) a barátnődnek, akkor a végrehajtó elkezdi letiltani a fizetését, a jövedelem 33% - ig lehet vonni a tartozást.


Inkább mondjon ellent a barátnőd az FMH-nak (ha odáig eljut az az ügy), és akkor az apának perben kell bizonyítania, hogy valóban volt egy kölcsönadás.

2020. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!