Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Drága gyakori kérdezők! Szere...

Drága gyakori kérdezők! Szeretnék tőletek kérdezni pár kérdést kiváncsi vagyok az összinte véleményetekre és az általátok szerzet tapasztalatokra. 1.Mire jo a pénz?

Figyelt kérdés

Miért van oda a legtöbb ember ugy a pénzért.

Kérdem én az élet nem fontosabb mint a pénz?

Ki fogja neked vissza adni az életeteket a pénz bisztosan nem. Miért hiszitek azt hogy majd pár milló forint visza adja azt a 20 évet amit elvett tőletek a pénz vagy az egeségeteket.

Miért vagytok irigyek arra akinek van hisz a pénz nem ad boldogságot és miért haragutok arra akinek nincs mert nem érdekli őt a pénz és ezért elmegy inkább szerzetesnek vagy remete életet él?

Volt hogy jobban eltem sokal es jó anyagi helyzetben és volt olyan is mikor nem volt semmi pénzem és mind a kétt helyzetben ugyan olyan depis voltam semmi külömbség volt.

Arra jöttem rá hogy a pénz kicsit se boldogit csak elhitetik az emberekel manipuláják őket és a társadalom bedöl nekik.

Mikor tönkre megy az egeséged mert hét napbol hat napot dolgozol 14 órában ,hogy több pénzed legyen az miért jobb mint ha lemondasz a pénzről inkább es csak fele anyit dolgozol ,de láttod a gyerekedet felnőni es nem betegszel belle a munkába...

En letudtam mondani a pénz hatalmárol egyre jobban egyre kevesebbet vásárolok mert rá jöttem semmi olyan dolog nem tesz boldogá amit a pénz adhat.

Boldogságot három dolog okoza nekem ha szeretnek vagy szerthetek az öszinte igaz szerelem ,egéség vagy egy gyermek és a gyönyörü szép nap termeszetbe amiben élünk.Ezek tesznek igazán boldogá másra nincs szükségem....

Muszály megkérdeznem ,hogy csak én vagyok a világon az egyetlen ilyen felfogásu ember aki lemond a pénzel járó kényelemről azért hogy boldog életetet élehesen?

Persze mindenkinek a maga döntése hogy mint kezd az életével.

Tisztába vagyok azzal hogy a pénzt azért taláták ki fentarhatóvá tegyék a modern társadalmat hisz minden embernek kell motiváció hogy bemenyen dolgozni és csak pénzel lehet ezt elérni mert ha nem dolgoznának akor újra olyanok lennék mint az ősemberek ezt értem.

Viszont azt nem hogy miért áldoza föl valaki életét a pénzért az egéséget hisz utána mikor megöregszik pénzért nem tudja vissza venni az egéséget és az elmúlt éveket.


Dalai Láma szavaival élve:

Az ember feláldoza az életét és az egéségét ,hogy pénzt keresen.Aztán feláldoza a pénzét ,hogy visza kapja az egeségét.És mivel olyan izgatot a jövöjével kapcsolatban,hogy elfelejti élvezni a jelent az eredmény az ,hogy nem el sem a jelenben sem a jövöben úgy él mint ha soha nem halna meg és aztán úgy hal meg hogy sohasem élt.

Igazán bölcs ember.



#Szegenység,remete élet,buddhizmus,
2020. jún. 16. 01:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Előre félek a kommentektől ,de ez csak egy meglátás volt és kiváncsiság.
2020. jún. 16. 01:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt sok kényelmi dologért és a fejlődésért is fizetni kell, másrészt ez is egy függőség. Nem beszèlve arról, hogy növeli a biztonságérzeted és önbecsülésed. Neked sem a pénzzel van bajod, hanem a robottal.
2020. jún. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ki fogja neked vissza adni az életeteket a pénz bisztosan nem."

Az lehet, viszont a pénzhiány baromi gyorsan elvesz még sokkal többet is 20 évnél, tekintve, hogy a kaja, fűtés stb. mind pénzbe kerül.


"Miért vagytok irigyek arra akinek van hisz a pénz nem ad boldogságot"

Viszont lehet belőle venni sok mindent, pl. utazásokat, élményeket, és ez viszont ad.


"és miért haragutok arra akinek nincs mert nem érdekli őt a pénz és ezért elmegy inkább szerzetesnek vagy remete életet él?"

Nem haragszom, engem szerzetes sose bántott, ő élete, úgy éli, ahogy akarja.


"Volt hogy jobban eltem sokal es jó anyagi helyzetben és volt olyan is mikor nem volt semmi pénzem és mind a kétt helyzetben ugyan olyan depis voltam semmi külömbség volt."

A pénzből viszont elmehettél volna terápiára, nekem 150 ezerbe került összesen, de azóta nulla depresszió.


"Mikor tönkre megy az egeséged mert hét napbol hat napot dolgozol 14 órában ,hogy több pénzed legyen"

Ez tipikusan valami olyan meló lehet, amiből úgyse lehet meggazdagodni...


"Boldogságot három dolog okoza nekem ha szeretnek vagy szerthetek az öszinte igaz szerelem ,egéség vagy egy gyermek és a gyönyörü szép nap termeszetbe amiben élünk.Ezek tesznek igazán boldogá másra nincs szükségem...."

Jó, és ha a gyerekedet meg az tenné boldoggá, hogy orvosnak tanul, és a városodban nincs egyetem, tehát fizetni kell albérletet, drága tankönyveket, stb....?


"Dalai Láma szavaival élve: Az ember feláldoza az életét és az egéségét ,hogy pénzt keresen.Aztán feláldoza a pénzét ,hogy visza kapja az egeségét.És mivel olyan izgatot a jövöjével kapcsolatban,hogy elfelejti élvezni a jelent az eredmény az ,hogy nem el sem a jelenben sem a jövöben úgy él mint ha soha nem halna meg és aztán úgy hal meg hogy sohasem élt."

No offense, mert én is bírom az öreget, de azért ő elég könnyen beszél úgy, hogy a hívei tartják el.

2020. jún. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2020. jún. 16. 04:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz
2020. jún. 16. 04:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Hiába szeretem a gyereket, ha nem tudok neki megfelelő életkörülményeket biztosítani, mert nincs rá pénz....


Ez az egyik véglet.


A másik az, hogy "minél több annál jobb"


Meg kell találni az "arany középutat"


Nem akarok dúsgazdag lenni, de jó ha van annyid, hogy:

-Biztosítani tudd a lakhatást, családot stb

-Tudj félretenni, mert bármikor lehet valami probléma

-Néha tudj elmenni mondjuk nyaralni, kirándulni..


Ahhoz, hogy élni tudj, kell a pénz.

2020. jún. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mi tartozik a lakhatásba bele?
2020. jún. 16. 12:11
 8/14 A kérdező kommentje:

Én már rég megelégeltem a mérgező ételeket ezért magamnak termelek ételt.

Vanak marháim akiktől kapok tejet csirkéim tölük tojást és mellé minden féle gyümölcsöt és zöldséget.

Gyümöpcsböl:körte,eper,málna,ribizli,megy,alma,szilva,

Zöldségböl:hagyma:több féle,paprika:többféle,saláta,paradicsim:többféle,zeler,kalarábé,petrezselyem,zöltség,répa ,paprika,saláta,stb ,nem,írom le az összeset.

Magvakat is termelek gyogynövényeket.

Gyakorlak az étkezést ,tisztálkodó eszközöket,nasit,és azt amit meg iszok magamnak termelek.

Nem sikerül megtermelnem magamnak aról lemondok.

A létfontoságu dolgokat megteremtem arra már költeni nem kell sokal egéségesebb így.

Tévém semmi ilyenem nincs aról lemmondtam az egyetlen dolog amit vásárolok szó szetint az a ruha,persze azt is meg lehet oldani ,hogy te magad csináld ,de túl macerász.

Az elektronikai cucokrol lemontam mindenről az egyetlen dolog amit használak az laptop telefon ennyi.

Gázom nincs elektoromos áram nap elemes víz meg van kint a kúta.

Probálok energia takarékosan élni és közben boldogan is.

Együt a természetel nem bántva a növényeket.

Persze másnak nem kell így élni én csak leírtam ,hogy nem lehetetlen anyira minimálisra csökenteni az igényeinket ,hogy mellete élni is tugyunk.:)

2020. jún. 16. 12:26
 9/14 A kérdező kommentje:
*kutba
2020. jún. 16. 12:28
 10/14 A kérdező kommentje:

Persze az is igaz sok lelki sérelem miatt alkotam magamnak egy olyan életet ahol nagyon minimiálisan kell találkozni emberekel és a civilizációval.

Minimiális pénz jol jön általában havi 40000 forint bőven elég ,hogy meg éljek persze ez azal jár ,hogy nagyon sok mindenről lemondok ,de így boldog vagyok mert nem zavar senki.

Vidéken lakom egy erdős részen nagyon szép,fa házban.

2020. jún. 16. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!