Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire vagyok alergiás?

Mire vagyok alergiás?

Figyelt kérdés
Kb 2 évvel ezelőtt elkezdtem vszketni de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget viszon amikor ez a viszketés egyre erősödni kezdett azonnal bőrgyógyászhoz fordultam mert nem bírtam tovább a vizsgálat után egy cetirizin nevű gyógyszerrel és egy krémmel távoztam tőle azt mondta hogy ezt szedjem x ideig és elmúlik pontosan már nem emlékszem mit mondott de nem múlt el mentem allergia vizsgálatra de nem tudták elvégezni a vizsgálatot mivel ahoz több mint egy hétig nem szabadadna szednem az említett cetirizin nevű gyógyszert én pedig jó ha 2 napig bírom nélküle különben majd megbolundolok egyéb tünetem hogy ha szedem a gyógyszert is nagyon érzékeny a bőröm a legkisebb behatásra is erőteljes piros vonal folt jelenik meg rajtam van valaki aki tudja mi lehet ez lehet gyógyítani ?

2020. jún. 23. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Így szinte lehetetlen megítélni.


Mikor jelentkezik a viszketés? Csak egy bizonyos évszakban?

Mosóportól, öblítőtől?

Talán a portól?

Meleg víz után?

Esetleg a ruháid anyaga miatt?

Bizonyos ételtől?

Parfümödtől?

Gyógyszert szedsz, esetleg attól?


Szóval sok dolog miatt lehet, de ezt tényleg csak allergia vizsgálat után lehet pontosan megmondani. Viszont ha tényleg ennyire nem bírod, tapasztald ki, hogy mi okozhatja (fent említett kérdéseim kezdésnek jó szempontok lehetnek).


A piros vonal meg engem a dermatographia-t juttatta eszembe; keress rá, esetleg arra is lehet esély, nem tudom.

2020. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!