Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy szó amit használni...

NovaTerra kérdése:

Ha egy szó amit használni szoktam idegesíti, vagy elszomorítja a körülöttem lévőket, hogyan tudok leszokni a használatáról?

Figyelt kérdés
Használok beceneveket a körülöttem lévőkre. Nem annyira embertől függően, hanem megszokásból. Nemrég összejöttem egy lánnyal, aki nagyon nem szereti ezt, és bár figyelek rá, néha-néha kicsúszik a számon. Az lenne a kérdésem lényege, hogy hogyan tudok a beszédbeli berögzült szokásaimon a leghatékonyabban változtatni.

2020. jún. 24. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Odafigyeléssel.
2020. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Írok 1 példát és remélem hasznát veszed:1) Legelső lépésként a legjobb, ha tudatosítod magadban, mikor és mik késztetnek arra, hogy ezeket csináld. Rá kell jönnöd milyen érzések dominálnak ilyenkor, így a miértre is választ kapva, könnyebben elhagyhatod pótcselekvéseidet.


2) Vesd papírra az előzményeket, illetve azt, hogy milyen érzelmeket vált ki belőled, mondjuk az ujjropogtatás. Lehet, hogy ez egy kissé túlzásnak tűnik, de sokkal jobban tudatosul benned, mit miért csinálsz. Legalább egy hétig rendszeresen vezess naplót a rossz szokásokról, amelyektől szeretnél megszabadulni.


Rossz szokások leküzdése


3) Most már világos számodra, miért ropogtatod az ujjaidat néha-napján, de a következő lépés, hogy találj valami helyettesítő cselekvést, ami kevésbé rossz hatással van rád, illetve a környezetedre. Jól bevált módszer, a körmöd rágása helyett, mondjuk rágózni. A krákogás megelőzésére igyál elegendő folyadékot, (lehet, hogy csak száraz a torkod), vagy tanulj új légzéstechnikát. Ujjperc-ropogtatás ellen, tedd a kezed olyan helyzetbe, amelyben ez nem kivitelezhető, vagy aktív mozgással vezesd le a feszültséget, unalmat.


4) A meditálás is nagy segítséget jelenthet egy-egy nehéz nap után, és a lelki nyugalmat is könnyebben elérheted általa.

2020. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jún. 27. 04:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!