Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a műhelyen...

Miért van az, hogy a műhelyen olyan, mitn a Harry Potterben a szükség szobája? Minden láb alatt van, de ami kell azt nem találom.

Figyelt kérdés

Ugyanúgy, mitn a filmben. milliószám találok kincseket, de ami kell az sosincs meg. Folyton kerülgetek dolgokat, amikor meg kéne akkor meg persze nem találom.


Ha rendet rakok akkor rosszabb.


2020. jún. 29. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem elég, ha rendet raksz, ha nincs egy rendszered, amit követsz, akkor káosz lesz. Nem elég, hogy minden a polcon/fióknan van, kell egy rendszer. Nem tudom, hogy milyen műhelyed van, én most egy konyhával írok példát, mert az számomra egyszerűbb.


A hűtőbe azok a dolgok kerülnek, amiket hűteni kell (nyilván). Alul vannak a zöldségek, külön polc van a felvágottaknak, húsféléknek, külön a tejnek, tejtermékeknek, és külön a maradékoknak. A felbontott dolgok oldalra kerülnek.


A hűtő melletti polcon vannak a bontatlan lisztek, tészták, rizs, müzli. Fölötte a bontatlan szószok, befőttek, lekvárok.


Egy szekrényen belül, de külön dobozokban vannak a sós ételek fűszerei, és külön a vanília, kakaópor, fahéj, vaníliás cukor, sütőpor, pudingporok, amik inkább édes dolgokhoz kellenek. Külön vannak a "sütős" csokik, díszítőcukrok, darált dió, mogyoró, mandulaszeletek, mert ezekkel inkább díszíteni szoktunk.


Van egy szekrény a megbontott dolgoknak: liszt, cukor, só, kakaó, kávé, tejpor, búzadara, minden nap használt fűszerek.


A lényeg az, hogy mindenről tudom, hogy hol kell keresni. Akkor is, ha óriási kupi van, minden tele van mosatlan edényekkel és kosz van, és akkor is, ha rend és tisztaság van. Mert van egy rendszer, amit betartok. Egy olyan rendszer, ami NEKEM logikus. Lehet, hogy másnak nem az, de az nem fontos.


A másik, ami fontos, hogy legyen elég helyed. Ha épphogy fel tudsz mindent préselni a polcokra, akkor persze hogy káosz van. A szobám kicsi, de tele van tömve cuccokkal. Ott pl. hiába van rend, nem lehet semmit megtalálni.

2020. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. ez nem így megy, de megértelek. A hűtőben hidd el én is így átrolnám a dolgokat, de aháát anyám csak bedobálja. De most nem erről van szó.

Van elég hely a műhelyben a dolgoknak. Gyönyörű szép rendet lehet rakni. De még akkro sem találok dolgokat. Ha látok egy olajleeresztő csavart, ami a motoromba kell, akor hetekig kerülgetem ott van a polcon, de amior meg kell, odamegyek, de már nincs ott.

2020. jún. 29. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor valamit nem jól csinálsz. Ha van elég hely és van egy rendszered, amit pontosan követsz, akkor nem kéne, hogy bármi elvesszen.


A konyhát azért írtam példának, mert konyhája mindenkinek van, mindenki el tudja képzelni, hogy miről beszélek.


De pl. a számítógépen a fájlokat is így tárolom otthon is és a munkahelyen is. Azokból tényleg rengeteg van, még nagy vonalakban se tudnám felsorolni, hogy mik vannak a gépemen. De ha egy konkrét fájlra van szükségem, akkor mindig pontosan tudom, hogy a mapparendszeren belül hol keressem.


Maguktól nem vándorolnak arrébb a dolgok. Ha az olajleeresztő csavart mindig ugyanoda teszed, és más se piszkálja, akkor nem létezik, hogy nincs ott, amikor kell. Ha nincs ott, akkor valaki arrébb rakta, ergo nincs betartva a rendszer.

2020. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!