Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan öröklődik a vörös haj?

Hogyan öröklődik a vörös haj?

Figyelt kérdés
Link is elég

2020. júl. 2. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Google nincs bevezetve hozzátok? 😂😂😂😂


Első találat!


"Ahhoz, hogy vörös hajú gyerek szülessen, mindkét szülőnek hordoznia kell az MC1R nevű vörös gént. A gén öröklődése sokszor átugrik pár generációt, ezért van az, hogy akkor is születhet vörös hajú gyerek, ha egyik szülőnek sincs vörös haja, viszont felmenőiktől örökölték és recesszíven hordozzák is a gént."

[link]

W

2020. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha valaki még tud olyan oldalt ami mélyebben leírja, szívesen fogadom, nem baj ha angolul van. Igen én is rákerestem már, de olyat nem találtam ami tényleg igazán részletesen leírná, (mondjuk egyetemi szinten, nem baj ha elsőre nem értem a felét), de ilyen oldalt nem találtam sajnos.
2020. júl. 2. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ezen mit részletesen leírni. Génlottó .
2020. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem édesanyám haja barna, édesapámé fekete, én vöröses barna lettem, a tesóm pedig aranyszőke. :)
2020. dec. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!