Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor valaki úgy általánosság...

Amikor valaki úgy általánosságban kérdez más kérdésekről vagy válaszoló-típusokról, miért kérik, hogy mutasson példát?

Figyelt kérdés

Miért kéne egyáltalán példát mutatni? Arra a kérdésre keresi a választ, nem a másik többire, amit lehet, hogy nem is ő tett fel?


Pl.: "Miért viselkednek így vagy úgy a válaszolók?"

válasz: "Példát tudsz mutatni?"


2020. júl. 5. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert ő még nem találkozott ezzel a típussal és/ vagy csak simán úgy érzi, a kérdező általánosít egyetlen példa alapján
2020. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Honnan gondolod, hogy a kérdező általánosít?
2020. júl. 5. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert láttam már ilyet
2020. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Áh értem.
2020. júl. 5. 09:30
 5/8 A kérdező kommentje:
És az baj? Mármint például most itt én is általánosítok.
2020. júl. 5. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de amikor valaki egy egész embercsoportot (vagy közösséget, bármit) ítél el egyetlen rossz tapasztalat miatt (mondjuk nem tudom, utálja a szakácsokat, mert az előző párja, akinek ez volt a munkája, megcsalta), és ennek a véleményének hangot is ad
2020. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, ez nagyon hülye példa volt, de szerintem érted, mire gondolok
2020. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Áh, értem. Bennem például fel sem merült ez a dolog. Mármint a kérdéssel kapcsolatban, nem az általánosítással.
2020. júl. 5. 10:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!