Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ez ,nem...

Hogy lehetséges ez ,nem igaságtalan azokal az emberekel szemben akik egész életében dolgoztak ,és alig kapnak nyugdíjat,vagy későn lesznek nyugdíjasok,ő meg sose dolgozot és kap nyugdíjat?

Figyelt kérdés

Unokatesom úgy kap nyugdíjat,hogy életében nem dolgozot egy másodpercet sem,nem beteg nincs semmi baja ,csak nem dolgozot ,mert a férje pénzéből éltek.

Van olyan ismerősöm aki dolgozot 15 évet és nem kapot semmit vagy olyan ismerősöm aki végig dolgozta az életét ,csak nem volt aktív bejelentet munkája,még se kap nyugdíjt ,mert nem jàr neki,de legalább ők dolgoztak.

Az unokatesom meg sose dolgozot még is kap nyúgdíjat.

Egyáltalán legális ez ,hogy úgy kap nyugdíjat nem is dolgozot?

Multkor azt hittem csak viccel,de kiderült hogy komoly a dolog.



2020. júl. 6. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdij nem az alapján jár, hogy ki dolgozik, hanem hogy kinek volt-van papiron bejelentett munkája.

Igy fordulhat elő, hogy a nem dolgozó kap nyugdijat, a dolgozó meg nem :))

2020. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Aki fekete munkát vállal, az tudja, hogy emiatt csökkenni fog a nyugdíja.
2020. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

Tudom,hogy fekete munkásnak nem jár nyugdíj,csak felhoztam példának legalább ő dolgozot és még se kap,a másik meg soha életében és még is kap.

Aról nem is beszélve ,hogy az unokatésom minden támogatást meg kap ami neki nem is járna.

Múltkor például ott dühöngöt ,hogy elvették az egyik támogatását (peddig nem is járt volna neki) és most miből fog így megélni ,ha nem kap támogatást.

2020. júl. 6. 10:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármit is diktál az igazságérzeted, véleményem szerint akkor teszed a saját magad számára leghasznosabbat, ha mások nyugdíja helyett azon mesterkedsz, hogy veled ne történhessen meg ilyen igazságtalanság. Csapkodhatod dühödten a kalapodat a földhöz, - mint a mérges gomba, - de előrébb jutni nem fogsz azáltal.
2020. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
100%
Igen nyugdíjat az kap a közösen befizetett pénzből, aki tett is bele.Van aki sosem dolgozott,de fizetett nyugdijjárulékot az kap nyugdíjat és van aki dolgozott és nem tett a közösbe semmit az nem kap.Ez ilyen egyszerű.
2020. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De hát hogy kap nyugdíjat, ha nem dolgozott? Félreértettél valamit, szerintem.
2020. júl. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a férje bejelentette a vállalkozásba és fizetett utána járulékot.
2020. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Mijel válalkozásba a tescoba dolgozik a férfi bolti eladoként.

2020. aug. 3. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Találgattam.

Járulékfizetés nélkül nincs nyugdíj, tehát valahol be volt jelentve és fizettek utána.

2020. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

*10

Szerintem ez nem legális amugy?

2020. aug. 3. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!