Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a krimiktől...

Lehetséges, hogy a krimiktől lettem paranoiás?

Figyelt kérdés

Amióta nagyvárosban élek tanulás miatt, azóta ott nem nagyon merek egyedül kimenni. Majdnem minden alkalommal amikor 40+os férfi megy el mellettem, gyorsan ver a szívem és feszült leszek. Talán attól félek, hogy elrabol, megerőszakol stb stb...

Egyszerűen mindenkit gyanúsnak látok. Itthon, a kisvárosban emeleten van a szobám, és este nagyon durván félek lemenni. Félek, hogy valaki figyel az ablakon keresztül, vagy betörnek. Képtelen lennék már lenti szobában nyugodtan aludni. Az emeleten relatív nem félek, mert mégiscsak emeleten van.

Kb 2 éve kezdtem el olvasni, és általában a pszichothrillerre esett a választásom. Most pedig egy krimit olvasok. Mondanom sem kell, hogy mennyi rettegés van benne. Pár horror filmet is megnéztem, amire korábban nem vettem rá magam.

Tudom, hogy elég para, hogy ennyire félek, és ez már nem normális.

Lehetséges, hogy a könyvektől/filmektől lettem ennyire parás? Ha felhagyok az olvasással és a horrorral, akkor nyugodtabb leszek?



2020. júl. 17. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy a könyvektől/filmektől lettem ennyire parás? Ha felhagyok az olvasással és a horrorral, akkor nyugodtabb leszek?"


Igen, teljesen lehetséges, amit leírsz.

Én pl. épp emiatt nem nézek/olvasok horror sztorikat.

2020. júl. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A soroksári futónő meggyilkolása is pont ilyen eset, ő is hasonló erőszakosságot olvasott a halála előtt, amit sikeresen bevonzott.


Térj át romantikus vagy egyéb lélekemelő könyvek, sorozatok nézésére, ha nem tetszik tégy bármit ami ellenkezője a mostani életednek.


nem bánod meg!!!!

2020. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy bevonzottam volna, vagy meghalnék emiatt. Ettől nem félek. Hanem a lelki állapotomért aggódom, mert ez nem teljesen van rendben.

De majd ha befejezem a krimit, amit olvasok, akkor áttérek valami másra:)

2020. aug. 2. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elme nem tesz különbséget a valós és nem valós dolgok között, tehát ha ilyesmi táplálékkal tömöd a kis fejed, ne csodálkozz, mit hoz eléd az élet.

Alacsony rezgésszintre húz le, és bármit magad köré teremthetsz.

Ahol a gondolat ott az energia...


attól fogva, hogy azt gondolod, hogy nem sok kell ahhoz, hogy meglásd, és ha már ott van 3D-ben rájössz, hogy mire képes az elme...

2020. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!